Ženy na lídra tabulky nestačily

Sobota 9.11.2013   OSK Olomouc – BK Příbor   85:42  (17:9, 19:14, 20:8, 29:11)

Vedoucí tým soutěže po minulém kole, kdy prohrál překvapivě ve Zlíně, toužil po dalším vítězství na své palubovce. Samotné utkání začalo pro nás dost nešťastně a to podvrtnutým kolenem Jany Cvernové v 10 vteřině utkání. Vyrovnaný stav s favoritem jsme drželi jen do 5.minuty, pak domácí hráčky přepnuly na vyšší rychlostní stupeň a do první přestávky získaly osmibodový náskok. Rozhodující zlom ve vývoji utkání nastal v posledních dvou minutách druhé čtvrtiny, kdy Olomoucké hráčky daly tři trojky po sobě a rozdíl ve skóre narostl na propastných 20 bodů. V dalších dvou čtvrtinách domácí řeny navyšovaly přesnou střelbou vedení na konečných 85:42.  Domácí nás předčily ve všech směrech, ale největší rozdíl byl v úspěšnosti střelby, kdy domácí měly úspěšnost  střelby na ligové úrovni a my na úrovni sotva oblastního přeboru. Po první polovině základní části máme na kontě 3 vítězství a 5 porážek a jsme na 7. místě tabulky.