Ženy ve 2.lize doma úspěšné na 50%….

Sobota 26.1.2013   BK Příbor – Basketbal Nymburk „A“ – 82:67   (20:21, 17:15, 17:16, 28:15)

V sobotním mrazivém odpoledni jsme na domácí palubovce přivítali družstvo z města basketbalu zaslíbeného z Nymburku. V Nymburku jsme v první části vyhráli po velkém boji o jeden jediný bod. Soupeř přijel se všemi svými nejlepšími hráčkami a od počátku nám jejich hra činila potíže. Nemohli jsme se dostat do tempa a výsledkem byl vyrovnaný stav v polovině utkání 37:36. I ve třetí čtvrtině se hrál svižný ženský basketbal, který se musel divákům líbit. Největší problémy nám dělala hráčka č.10 hostujícího družstva – Anna Friedelová, která  nám celkem nakonec nasázela 23 bodů. V prvních třech hracích obdobích jsme praktikovali hru založenou na vnicích do vymezeného území podpořenou aktivní hrou pivotů v podkošovém prostoru, z čehož pramenily fauly nymburského týmu a i když se nám TH vůbec nedařily ( 35/19 v prvních třech obdobích) vedení jsme i tak drželi a po třech čtvrtinách byl na ukazateli stav 54:52.  V poslední čtvrtině začaly mít soupeřky problémy s počtem svých faulů a s přibývajícími minutami jsme postupně začali navyšovat svůj náskok na konečných 15 bodů – 82:67. Celé družstvo zaslouží pochvalu za dodržování taktických pokynů, za přístup k utkání a za bojovnost. Do střelecké listiny se zapsalo všech 10 hráček, které nastoupily k utkání. Snad jediným stínem utkání byla světelná tabule v hale, která chvílemi připomínala spíše barevnou hudbu než světelnou tabuli, ale nakonec svou funkci se dvěma úplnými výpadky  ve své činnosti zvládla.

Statistiky:

Míša Dlouhá -25b, Jana Cvernová -13b, Míša Drtilová -12b, Kristýna Štupáková – 8b, Zuzka Bartošová – 6b, Jana Nenutilová – 5b, Simona Rečková a Monika Gottlicherová – 4b, Zuzka Monsportová – 3b, Lucka Rektoříková – 2b.

TH 44/25 – 57%!!!, trojky – 3x, fauly 23

Neděle 27.1.2013   BK Příbor – Sparta Praha „B“  – 53:61  (19:15, 13:15, 9:10, 12:21)

V neděli k nám dorazila rezerva prvoligového družstva Basketbal Sparta Praha s jednou hostující  hráčkou a třemi pendly z vlastního prvního družstva. Utkání jsme začali nebojácně a hráli jsme vyrovnanou partii se Sparťankami celé tři čtvrtiny – stav 41:40 pro příborská děvčata před poslední čtvrtinou. I v poslední čtvrtině bylo skóre vyrovnané až do 9 minuty – stav 54:53 pro Spartu a o výsledku rozhodla opět koncovka. Zkušené hráčky Sparty ji sehrály bravurně, kdy dobře bránily a v útoku nás trestaly úspěšnými trestnými hody. Bohužel nám v poslední minutě nespadlo do koše soupeře vůbec nic.  Sparta byla o ten kousek lepší a asi zaslouženě vyhrála. Diváci viděli pohledný a rychlý basketbal s dobrými obranami a pěknými akcemi na obou stranách a doufám, že přijdou povzbudit naše děvčata v posledních dvou utkáních základní části, která sehrají příborské ženy se soupeři s Poděbrad a Sadské za měsíc23. a24.2.2013.  Zatím je tabulka 2.ligy velice vyrovnaná a naše družstvo může hrát ještě play-off, ale může hrát také i o záchranu. O všem rozhodnou poslední čtyři utkání.