Ženy ve 2.lize nevyzrály na Týniště

Neděle 2.3.2014    Sk Týniště nad Orlicí – BK Příbor   71:59 (18:13, 17:18, 19:15, 17:13)

K dalšímu utkání Play-out jsme odjeli do Týniště n.O. v neděli dopoledne v „mládežnické sestavě“, kdy věkový průměr hráček jen mírně překročil 19 let a to nám to ještě kazila „veteránka“ Monika (23let). Domácí družstvo, které již po sobotní porážce s Poděbrady je jistým druhým sestupujícím z 2.ligy žen, se chtělo s domácími diváky a s 2.ligou rozloučit vítězstvím.  Utkání, ve kterém jsme chtěli domácí uběhat jsme začali vcelku dobře, domácí tým ale od 4.minuty první čtvrtiny přešel na zónovou obranu, se kterou jsme si nevěděli rady. Naše hra na tuto obranu postrádalo tak potřebné vnikání do zóny a následné vyhazování míčů na střelkyně. Posuny hráček a míče vůči zóně nebyly také vůbec ideální. A když se k tomu přidala i naše špatná obrana a návrat do ní bylo o vítězi rozhodnuto – domácí  hráčky nakonec asi zaslouženě vyhrály a připsaly si 4 vítězství v sezóně. Naše dorostenky se snažily, ale v tomto utkání nakonec dominovala zkušenost domácích hráček a jejich lepší střelba.  Pro naše mladé družstvo to ale byla cenná zkušenost, kterou doufám zúročí v dalších zápasech jak ve své kategorie tak i v ženách. V posledních dvou utkáních letošní 2. ligy přivítáme týmy Týniště a Poděbrad na domácí palubovce o víkendu 15.-16.března 2014. Přijďte povzbudit naše děvčata – sobotní utkání začíná v 13 30 a nedělní pak v 13 00 hod.