Ženy ve 2.lize přivezly z „Polabí“ jen jedno vítězství

Sobota 1.12.2012 Basket Poděbrady – BK Příbor 47:59 (13:17, 13:9, 12:13, 9:20)

V okleštěné sestavě (8 hráček) jsme sobotu poprvé zavítali na palubovku v Poděbradech. Podle předchozích výsledků jsme očekávali vyrovnané utkání a toto  se také bezezbytku potvrdilo. První tři čtvrtiny byly zcela vyrovnané (stav 38:39 pro nás). V poslední čtvrtině jsme sice nedokázali zcela ubránit nejlepší střelkyni i hráčku domácího družstva (č.13 Kulhánkovou), která dvěmi trojkami držela domácí ve hře, ale zvýšeným důrazem pod oběma koši jsme dovedli utkání do vítězného konce a poprvé v této sezóně jsme dokázali vyhrát poslední čtvrtinu. Soupeře jsme přehráli v podkošovém prostoru a na doskoku, naopak nám nešla příliš střelba z perimetru.

Statistiky:

Dlouhá Michaela-16b, Drtilová Michaela-14b, Bartošová Zuzana-13b, Rektoříková Lucie-7b, Nenutilová Jana-5b, Cvernová Jana-4b, Rosíková Jana a Zuzka Monsportová 0b.

Trestné hody: 21/14-66%, trojky 3x, fauly-17.

Neděle: 2.12.2012  ŠBK P-H Sadská – BK Příbor 71:68  (25:15, 15:24, 18:13, 13:16)

Naši letošní středočeskou misi ve 2.lize jsme v neděli ukončili v Sadské. Domácí tým na nás vlétl velice svižně a hnán domácím publikem vyhrál první hrací období o 10 bodů 25:15, což se později ukázalo jako rozhodující pro výsledek utkání. Ve druhé čtvrtině jsme se výrazně zlepšili ve všech herních činnostech a dotáhli jsme náskok domácích na jeden bod – 40:39. Po přestávce jsme opět začali dělat chyby – hloupé a někdy až minižákovské fauly, které daly domácím možnost navyšovat skóre z trestných hodů a nás limitovali v obranných činnostech a v možnostech střídání v již tak prořídlé sestavě. Domácí tým si vytvořil šestibodový náskok před posledním dějstvím. Poslední čtvrtina, jak již se stává tradicí v našich zápasech, spěla do dramatické koncovky. Na počátku 10. minuty byl stav vyrovnaný 68:68. Po koši domácích a naši nepovedené střele následoval náš taktický faul, který soupeř potrestal jen jedním trestným hodem a nám zůstala po autu jen 1 sekunda na závěrečnou akci a střelu. Ta však byla zablokována a soupeř se mohl radovat z těsného vítězství. Domácí hráčky nás předčily v doskoku a přes své vysoké hráčky daly většinu svých bodů. Holkám nelze nic vyčíst, bojovaly a snažily se, bohužel nás trochu zradily trestné hody – v tomto utkání 25/12 (48%) zatím v sezóně průměrně 72%. Domácí tým měl větší touhu po vítězství a rozhodujících momentech se na jeho stranu přiklonilo i to sportovní „štěstíčko“,

Statistiky:

Drtilová Michaela -20b, Cvernová Jana- 10b, Nenutilová Jana – 9b, Dlouhá Michaela-8b, Bartošová Zuzana-8b, Monsportová Zuzana-7b, Rosíková Jana-4b, Rektoříková Lucie-2b,

Trestné hody: 2512-48% !!!, trojky -2, fauly-25.

Tímto utkáním jsme ukončili první polovinu základní části a jsme zatím na 8. místě. Tabulka je velmi vyrovnaná – mezi3 a8 místem je rozdíl pouhého jednoho bodu (čtyři družstva mají 5 vítězství a  4 porážky, 2 družstva mají 4 vítězství a 5 porážek) a odvetná část bude jistě velmi zajímavá a dramatická. Odvety začínáme již tento pátek 7. prosince v předehrávaném utkání se Zlínem na domácí palubovce v 18 30.