JUNIORKY ZAHÁJILY SEZÓNU

Příborské juniorky zahájily svoji poslední ligovou sezónu (pro příští již nebudou hráčky) se značně kombinovanou a na počet hráček štíhlou sestavou. Z původního družstva, které se pyšní úspěchy v minižákovských kategoriích, zůstaly pouze 3 hráčky – Zuzka Sorková, Petra Večeřová a Míša Broskevičová. Kde skončily zbývající? Družstvo bylo doplněno o Markétu a Katku Pekarčíkovy z Ostravy, Tess Nesselmannovou z Havířova, Evu Šenkeříkovou z Hranic a 3 mladší dorostenky Nelu Drabíkovou, Moniku Tovaryšovou a Lucku Činčalovou, které hostují do družstva mladších dorostenek Frýdku-Místku. A to je vše. Více hráček se vzhledem k nepochopitelnému přístupu bývalých příborských hráček a podrazu vedení SBŠ Ostrava a BK Frýdek-Místek, kde došlo na poslední chvíli (kdy již vysbírali všechny možné hráčky z regionu) k odmítnutí slíbeného případného hostování jejich hráček v Příboře. Je proto obrovská škoda, že týmový duch chybí příborským odchovankyním a že i vzhledem k dojíždění většiny současných hráček nelze absolvovat kvalitnější tréninkovou zátěž. Soupiska juniorek pro sezónu 2013-2014 tak vypadá docela zoufale. Takže pokud někdo sežene nějaké další schopné hráčky – SEM S NIMA.

Protože se 2 hráčky zúčastnily výměnného pobytu v Německu, byla snaha přeložit 2 úvodní utkání v Olomouci. Zatímco u družstva OSK Olomouc se to podařilo (velké ocenění patří vedoucímu klubu Zdeňkovi Malinovi), SK UP Olomouc neprojevila pochopení a připsala si tak na své konto více než snadné vítězství.

Zápas s SK UP Olomouc byl odehrán ve značně prořídlé sestavě v původním termínu. Vzhledem k úzké sestavě a nižší kondiční připravenosti vydržely příborské hráčky hrát v patřičném tempu jen 7 až 8 minut v každém herním období a jejich závěry sloužily ke zvýšení bodového rozdílu (prvních 8minut – 8:10, zbývající 2 minuty 16:4). Rovněž obranná činnost postrádala vzhledem k obavám z vyfaulování potřebnou agresivitu. Snaha hráček o slušný výkon tak k solidnímu výsledku nestačila. Soupeři se zkrátka podařilo získat proti hrstce příborských hráček velice pohodlné vítězství.

6.10. LIGA JUNIOREK U19 SK UP OLOMOUC – BK PŘÍBOR 88:58 (24:14, 23:15, 23:15 18:14)

fauly 14/18, TH 20/9-12/8, trojky 4/2

Příbor: Drabíková, Broskevičová 7, Nesselmannová 11, Večeřová 14, Sorková 18, Tovaryšová, Šenkeříková 8

Olomouc: Štursová 21, Vildová 19, Mutlová 16

K odloženému zápasu již jela do Olomouce kompletní sestava. Zápas tak měl vyrovnaný průběh a docela slušnou úroveň. Soupeř těžil především z agresivní obrany, výrazně lepšího doskoku a dobré střelby z větší vzdálenosti. Příborské hráčky prokázaly vyšší technickou vyspělost a bojovnost především v závěrečné čtvrtině zápasu. Povedlo se tak poprvé a snad ne naposled zvítězit.

15.10. LIGA JUNIOREK U19 OSK OLOMOUC – BK PŘÍBOR 66:77 (16:13, 12:20, 30:24, 8:20)

fauly 20/14, TH 11/-21/14, trojky 7/5

Příbor: Nesselmannová 9, Pekarčíková K. 7, Pekarčíková M. 10, Broskevičová 18, Drabíková 2, Šenkeříková 2, Tovaryšová, Sorková 24, Večeřová 5, Činčalová

Olomouc: Mačáková 15, Šulová 12, Vavříková 11, Semjonová N. 9, Pokorná 9