PROMARNĚNÉ DOMÁCÍ BODY JUNIOREK

Příborské juniorky pokračovaly v ligové soutěži dalšíma dvěma zápasy tentokrát na domácí palubovce. A proti soupeřům ze spodní části tabulky pokračovaly v nevýrazných střídavých výkonech. Zatímco v sobotu dokázaly špatně rozehraný zápas převrátit ve výraznější vítězství, nedělní pohodově rozehrané utkání doslova promrhaly.

V sobotu nastoupily naše hráčky proti nováčkovi ligové soutěže družstvu Krnova. Po nepříliš povedeném vstupu do utkání (3:10 ve 4. min.) dokázaly přejít do vedení (16:12 v 10. min.). Potom ale nastala situace, která se opakovala ve všech dosud odehraných utkáních – koš soupeřek v poslední vteřině prvního hracího období. A když se proti znovu nastartovanému soupeři naprosto stejná situace opakovala i v poslední vteřině poločasu, byl poločasový stav docela tragický. Do třetí čtvrtiny vlétly příborské juniorky jako vyměněné a po změně způsobu obrany, zvýšení nasazení a hlavně zrychlení celé hry dokonaly převrat v průběhu utkání ke zdánlivě snadnému vítězství.

2.11. LIGA JUNIOREK U19 BK PŘÍBOR – TJ LOKOMOTIVA KRNOV 87:68 (16:16, 15:23, 30:12, 26:17)

fauly 21/20, pro 5 faulů nedohrála Melcrová (Kr), TH 31/18-20/12, trojky 1/0

Příbor: Drabíková, Broskevičová 17, Nesselmannová 1, Večeřová 18, Tovaryšová, Sorková 21, Pekarčíková K. 6, Šenkeříková 4, Pekarčíková M. 20

Krnov: Zelenková 18, Dudová 11, Melcrová 10, Strakošová 10

Nedělní zápas měl naprosto odlišný průběh. Úvod utkání hraný ve vlažnějším tempu vypadal na procházku růžovým sadem. Příborské hráčky i když s nevýrazným vedením měly až do 20. minuty stav pod kontrolou, ale poslední minuta i s tradičním košem soupeřek v poslední vteřině vrátila ostravské juniorky zpět do hry (20. min. z 30:22 na 30:29). Druhý poločas pak vypadal úplně jinak. Ostravským hráčkám se začala proti nedůrazné příborské obraně dařit střelba ze střední vzdálenosti a hlavně se projevila naprostá bezradnost příborských hráček proti zdaleka ne dokonalému pokusu soupeřek o zónovou obranu. Soupeřky si tak po celý druhý poločas snadno držely vedení místy i o 10 bodů a ani zvýšené nasazení v poslední minutě zápasu nepomohlo ke zvratu. Příborské hráčky si tak vzhledem ke svému hernímu projevu ani vyhrát nezasloužily a dokázaly, kam patří, to je do spodní části tabulky.

3.11. LIGA JUNIOREK U19 BK PŘÍBOR – SBŠ OSTRAVA „B“ 73:76 (17:14, 13:15, 21:21, 22:26)

fauly 23/18, pro 5 faulů nedohrály Sorková (Př) a Lančová (Os), TH 21/15-34/18, trojky 2/2

Ostrava: Jozková 16, Jeřábková 15, Lančová 14, Jirešová 12, Vinohradská 11