Kluci U11 zaskočili favorita, na MČR se ale nedostali

Po zisku jediné výhry v prvním kole kvalifikace o postup do Národního finále, odjížděli basketbalisté Příbora kategorie U11 k 2. kolu do Ostravy už jen s teoretickou nadějí na postup. Druhého kola se zúčastnily jen čtyři týmy, protože poslední družstvo Gymnázia Hladnov z kvalifikace odstoupilo.

TOROLA Basket Team Příbor – BK NH Ostrava 43:34 (5:11, 10:11, 14:6, 14:6)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: „Na úvod nás čekal soupeř ze všech nejtěžší, favorit kvalifikace, neporažený tým NH Ostrava. Při absenci Viktora Adámka jsme museli postavit první pětici bez zkušených hráčů, výsledek 5:11 v náš neprospěch byl ale velice lichotivý. Za tímto dílčím úspěchem stála především obrana klíčových hráčů soupeře. Druhou čtvrtinu jsme prohráli o pouhý bod, neskutečné věci se však začaly dít hned od úvodu druhého poločasu. Osmi body v řadě jsme se dostali do vedení a třetí úsek hry skončil našim nejtěsnějším vedením (29:28). V úvodu třetí části hry jsme soupeři opět odskočili na rozdíl pěti bodů (33:28). Kluci z Ostravy ale byli jak na gumě a opět se dokázali přiblížit (33:32). Po dvou bodech Filipa Wavry jsme se uklidnili a závěrečných třech předlouhých minutách jsme díky faulům ostravských hráčů měli možnost zahrávat trestné hody. Lukáše Michna i Vojta Kubečka ukázali přehled a zkušenosti a z osmi nabízených trestných hodů proměnili všech osm. Nečekanou výhrou o devět bodů byla zaskočena skutečně celá hala. Kvalifikace nabrala nečekaný směr a velké šance jsme tímto vítězstvím vložili do rukou Opavy. Do mě, jako trenéra, vstoupila neskutečná hrdost a pýcha na svůj tým. Pokřik uprostřed hřiště byl fantastický, děkovačka fanouškům a navíc tučňáci na závěr.“

Body: Kubečka Vojtěch 14 (8/6), Michna Lukáš 14 (7/4), Maléř Štěpán 6, Hanzlík Jan 3 (2/1), Kuliha Matěj 3 (3/1), Wavra Filip 2, Bordovský Jan 1 (2/1), Domitra David (2/0), Lyčka Michael (2/0). TH: 26:13 (50%).

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Ostrava 55:30 (7:6, 14:8, 9:6, 25:10)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Do odpoledního utkání jsme nastupovali s vědomím, že máme ostravským hadům z prvního kvalifikačního kola co vracet. Náš tým posílil už i Viktor Adámek. Úvod utkání byl vyrovnaný a zdálo se, že budeme mít před sebou opět velice dramatické klání. Ani poločasový výsledek 21:14, v náš prospěch nic neřešil. Ba naopak, museli jsme být pořád ve střehu a v plné koncentraci. V tomto utkání jsme opět vycházeli z kvalitní obrany, a když jsme k tomu zatížili konto soupeři vždy několika body navíc, náš náskok se začal pomalu navyšovat. Po třetí čtvrtině byl stav 30:20. V poslední osmiminutovce se už naplno projevila naše dominance. Výsledek 25:10 dal podobu konečnému vítězství 55:30. My jsme si tak mohli podruhé v tento den zakřičet náš pokřik, poděkovat fanouškům a vystřihnout parádní tučňáky. Chtěl bych pochválit hráče soupeře, protože tentokrát předváděli skutečnou basketbalovou obranu. A nám se potvrdilo, že pokud soupeř hraje basketbal, můžeme ho porazit.“

Body: Kubečka Vojtěch 18 (12/10), Michna Lukáš 18 (7/4), Ivánek Viktor 6 (10/4), Bordovský Jan 4 (2/0), Maléř Štěpán 4 (6/0), Kuliha Matěj 2 (1/0), Wavra Filip 2, Gabzdyl Vít 1 (2/1). TH: 40:19 (47,5%).

TOROLA Basket Team Příbor – BK Opava 30:41 (3:16, 17:7, 10:10, 0:8)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: „Poslední kvalifikační utkání sezóny mělo rozhodnout o tom, zda skončíme na druhé či třetí příčce. Opava nedokázala využít zaváhání Nové Huti v utkání s námi, s NH prohrála a tak bylo jasné, že Moravskoslezský kraj bude na MČR zastupovat právě BK NH Ostrava. O druhé a třetí místo jsme si to měli rozdat my právě s Opavou. Ve své podstatě už zase o tak moc nešlo, protože na MČR postupoval jen vítěz kvalifikace, ale my chceme vyhrát každé utkání a chtěli jsme k tomu taky takto přistoupit. Bohužel utkání se odehrávalo v režimu den a noc. Úvod nám vůbec nevyšel, soupeř byl lepší snad ve všem. Manko 13 bodů (3:16) měla smazat druhá pětka. Druhý úsek jsme vyhráli v poměru 17:7 a ve druhém poločase se začínalo v podstatě od začátku. První pětka odehrála svůj poslední úsek kvalifikace daleko lépe než v úvodu zápasu. Výsledek 10:10 a manko pouhých tří bodů nám dával velkou naději na úspěch. Pětici, která vyhrála druhou čtvrtinu o deset bodů, tentokrát prohrála svůj úsek 0:8. Poslední čtyři body jsme dostali v závěrečných třiceti vteřinách hry, kdy jsem už točil se sestavou, takže prohra o 11 bodů neodpovídá zcela průběhu celého zápasu. Obrana v poslední čtvrtině byla výborná, dostali jsme za sedm minut jen čtyři body. Za naší porážkou stál tentokrát zvlhlý střelný prach. A šance na skórování samozřejmě byly. Takový už je sport, jednou jste dole, jednou nahoře.“

Body: Kubečka Vojtěch 13 (5/3), Maléř Štěpán 10 (6/4), Michna Lukáš 4 (3/2), Ivánek Viktor 3 (2/1).

TH: 16:10 (62,5%)