Kluci U13 poprvé letos vítězně

Neděle 11.10.2015 BK Příbor – SBŠ Ostrava 40:27 a 55:46

V neděli odpoledne dorazila do haly Masarykova gymnázia děvčata z ostravské líhně basketbalistek – celku SBŠ Ostrava. Musím se přiznat, že mě holky překvapily svou rychlou hrou a i vcelku silovým pojetím basketbalu. Pod koši, kde jsem myslel, že budeme mít navrh, byla situace vyrovnaná. Zatažená obrana ostravských děvčat nám dělala problémy. V prvním utkání jsme od počátku vedli a svůj náskok jsme bod po bodu navyšovali až na 20 bodů v 2. minutě posledního hracího období. Pak jsme však polevili a nechali jsme soupeřky bodové skóre utkání korigovat na konečných 40:27.
Do druhého utkání jsme vstoupili rozpačitě a tolik bodů, kolik nám daly soupeřky v předchozím utkání za 3 čtvrtiny utkání, jsem dostali hned v první čtvrtině. Vyrovnané utkání probíhalo i další dvě hrací období, kdy jsme předváděli vcelku pohledný basketbal, ale co jsme dokázali zazdít, to se hned tak nevidí. Zejména Vojta a Tomáš byli mistry v obstřelování koše ze všech pozic. Nástup do poslední čtvrtiny ale znamenal uklidnění situace, protože 8 bodů během jedné minuty definitivně rozhodlo o osudu utkání. V utkání dostalo rovnoměrný herní prostor všech 14 nominovaných hráčů. Zá výkon družstva známka 2-, nejlepší hráči Štěpán Novák a Milan Machala.