Ženské drama: S Nymburkem padly až v prodloužení

Příborské ženy vstoupily do nového roku vyrovnanými zápasy. Jak v sobotu s rezervou ligového Nymburka, tak v neděli s Poděbrady to bylo pořádné drama až do úplného konce. Z vítězství se ale tým BK Příbor radoval pouze ve druhém případě, když Basket Poděbrady porazil i podruhé v sezóně 58:56. Sobotní zápas vyhrál lídr soutěže Nymburk 74:71 v prodloužení.

„Chtěly jsme Nymburku vrátit porážku z jejich palubovky, nicméně utkání jsme začaly velmi nervózně. Neproměňovaly jsme vyložené šance a spatně jsme bránily,“ líčila kapitánka ženského basketbalového týmu Michaela Drtilová.

Domácí hráčky přesto první čtvrtinu o dva body vyhrály a v dalším průběhu náskok ještě navyšovaly. „Většinu zápasu jsme měly pod kontrolou, dařilo se nám získávat míče a proměňovat snadné koše. Ve většině utkání je pro nás krizová 3. čtvrtina, bohužel, tentokrát to byla až ta čtvrtá. Prohrály jsme ji o osm bodů a to soupeři stačilo k tomu, aby utkání dotáhl do prodloužení,“ popisovala Michaela Drtilová, se 32 body znovu jednoznačně nejlepší střelkyně zápasu.

V prodloužení domácí hráčky nedokázaly tři minuty vsítit koš a připisovaly fauly. „Většinou byly velmi sporné, ale na to se nemůžeme vymlouvat. V prodloužení nám bohužel došly síly. Dalším rozhodujícím momentem byly naše bídné trestné hody, kdy jsme jich dokázaly zahodit rovnou šestnáct, což je opravdu hrozivé číslo,“ komentovala Michale Drtilová.

BK Příbor – Basketball Nymburk B 71:74 (20:18, 42:34, 53:45, 67:67)

Body: Drtilová 32, Göttlicherová a Nenutilová 7, Uhrová a Bartošová 6, Kleinová 5, Sorková 4, Busková a Monsportová 2, Štupáková 0 a Vyvlečková 0. TH: 38/22. Trojky: 1. Fauly: 32.

Také ve druhém víkendovém utkání se bylo na co dívat až do úplného konce zápasu. Kdo očekával nad Poděbrady povinnou výhru, musel se velmi divit od úvodního rozskoku. „

Do utkání jsme vstoupily naprosto tragicky a první čtvrtinu jsme prohrály 10:17. Soupeřky na nás postavily zónovou obranu, která nám dělala velké problémy. A když už se nám ji podařilo překonat, znovu jsme neproměňovaly vyložené šance,“ popisovala kapitánka Michala Drtilová.

Příbor náskok soupeřek v každé další čtvrtině bod po bodu ukrajovaly, znovu se rozhodovalo ale až v dramatické koncovce. „Ta dopadla tentokrát dobře pro nás a zvítězily jsme o pouhý jeden koš,“ dodala Michaela Drtilová.

K závěrečným dvěma zápasům základní části 2. ligy nastoupí ženy BK Příbor v sobotu 23. ledna v Tišnově a o den později ve Zlíně. K uhájení skvělé druhé pozice budou potřebovat v obou zápasech uspět.

BK Příbor – Basket Poděbrady 58:56 (10:17, 27:32, 43:45)

Body: Bartošová 13, Busková 8, Drtilová 7, Nenutilová 6 a Štupáková 6, Uhrová, Monsportová a Göttlicherová 4, Vyvlečková 2, Kleinová 0. TH: 8/5, Trojky: 1. Fauly: 18.