Ženy slaví! První vítězství získaly v Poděbradech

Na palubovce účastníka loňského předkola play off 2. basketbalové ligy – Poděbradech – dokázaly ženy Příbora vybojovat první letošní vítězství 58:44. A to i přesto, že ho nedokázaly podpořit ani jedním úspěšným trojkovým pokusem.

Po přibližně 300 kilometrů dlouhé cestě začaly hráčky Basketbalového klubu Příbor trochu ospale a v prvním poločase se střelecky trápily. „Nedokázaly jsme ani týmově bránit, čímž jsme nebyly schopné doskočit míče v obraně a dávaly jsme tak soupeřkám šance na zakončení,“ popisovala trenérka a hráčka Michaela Drtilová.

Přesto hosté ze severu Moravy první dvacetiminutovku o jediný bod 29:28  vyhráli. „Druhý poločas jsme pak začaly skvěle, dokázaly jsme si vypomáhat správně v obraně a získávat jednoduché míče. K tomu jsme přidaly i kvalitní střelbu a výsledkem bylo dostatečné vedení, které jsme si v poslední čtvrtině už nenechaly vzít,“ líčila Michaela Drtilová.

V neděli dopoledne nastoupí ženy BK Příbor ke čtvrtému utkání v sezóně opět venku. O další výhru budou usilovat v Nymburce, kde se od 8.30 hodin postaví rezervě místního ligového týmu, který ještě v minulé sezóně hrál o soutěž výše.