Poslední výjezd kadetek v sezóně byl vítězný

K předposlednímu utkání sezóny odcestovaly kadetky BK Příbor do brněnských Šlapanic v roli favorita. Svou úlohu splnily a odvezly si domů vítězství 58:32 a upevnily si 4. příčku ve skupině C Nadregionální soutěže.

Sokol KP Šlapanice – BK Příbor 32:58 (10:20, 13:30, 25:46)

Basketbalistky Příbora se musely na jihu Moravy obejít bez obou rozehrávaček, šanci proto dostaly opory týmu U14 Iva Rašková a Leontina Barvíková. „Do utkání jsme vstoupily zbytečně nervózně a dovolily jsme soupeřkám držet s námi krok do poloviny první čtvrtiny. Pak ale holky zařadily vyšší rychlost zejména v útoku a odskočily jsme na 10 bodů. Od druhé čtvrtiny jsme výrazně zlepšily obranu podkošových hráček a nedovolily jsme soupeřkám jednoduše skórovat. Tři obdržené body za druhou čtvrtinu svědčí o velmi dobré obraně a celkových 32 obdržených bodů za celé utkání také. Bohužel v útoku jsme se ve druhém poločase dost protrápily, zbytečné nájezdy do tří hráček, ztráty z driblinku a neproměňování vyložených šancí nás stálo přesvědčivější výsledek, jelikož jsme byly výkonnostně lepší a všechny holky se zapsaly do střelecké listiny,“ přiblížila trenérka Michaela Drtilová.

V závěrečném utkání sezóny přivítají hráčky BK Příbor v sobotu 22. dubna na ve sportovní hale Masarykova gymnázia soupeře z Lipníku nad Bečvou.

Body: A. Chromečková a Sobková 14, K. Reichertová 13, S. Kostelníková 5, Bobková 4, Čípová 3, Rubinová a Barvíková 2, Rašková 1. TH: 24/11. Trojky: 1. Fauly: 14.