Torola řádí dál. Rozmetala i Frýdek-Místek

Fantastickou sezónu zažívají v Oblastním přeboru příborští minižáci U11. Odehráli už dvanáct utkání bez porážky a ve své skupině jsou na prvním místě. Další dva vítězné korálky navlékli v sobotu 28. ledna, kdy v 7. kole hostili Snakes Frýdek-Místek.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Frýdek-Místek 77:15 (10:1, 27:2, 28:1, 12:11)

Domácí tým dominoval od první kontaktu s míčem. Polevil jen v závěrečné čtvrtině, kdy už bylo ale o vítězi rozhodnuto. „V úvodní čtvrtině prvního zápasu jsme se rozkoukávali a hlavně jsme neplnili v obraně to, co jsme si řekli před zápasem v šatně. Druhý a třetí úsek hry už byl podle mých představ. V závěru utkání jsme dostali zbytečně moc bodů a pokazili si tak hodně dobrý pocit ze zápasu. Dostat 11 bodů za posledních osm minut je strašně moc. Obzvlášť když jsme za předcházejících 24 minut dostali jen 4 body. Tohle se nám nesmí stávat s žádným soupeřem,“ řekl trenér Robert Bukovjan.

Body: Jan Bordovský 20, Jakub Kött (TH: 1/0) a Vojtěch Pustějovský 12, Vít Gabzdyl a David Domitra 10 (1/0), Vilém Gabzdyl 7 (4/3), Jakub Macek, Kryštof Masopust a Filip Wavra 2. TH: 6/3 (50%).

Druhý zápas byl ještě jednoznačnější, než první měření sil s frýdecko-místeckými hady. Ve třech ze čtyř čtvrtin hosté nedokázali dát příborským chlapcům koš. „Znovu jsme si ale neodpustili jednu slabší čtvrtinu v obraně. Tentokrát to byla ta druhá a dostali jsme v ní jediných osm bodů v celém zápase. Zbývající tři čtvrtiny jsme odehráli v obraně s nulou. Musím kluky pochválit za předvedené výkony. Nebyli jsme v ideální sestavě, ale možná právě díky tomu se začali ukazovat a objevovat kluci ročníku 2007 a hráči, kteří byli doposud ve stínu zkušenějších spoluhráčů. Samozřejmě, chyby jsme dělali, ale to k této věkové kategorii patří. Jde o to, aby jich bylo co nejméně a hlavně o to, aby se neopakovaly. Poděkování patří opět našemu skvělému domácímu publiku,“ hodnotil povedenou sobotu kouč.

Body: David Domitra 16, Vojtěch Pustějovský 14, Jakub Kött 13 (TH: 2/1), Jan Bordovský  a (3/0) Vít Gabzdyl 10, Vilém Gabzdyl, Jakub Macek a Filip Wavra 4, Lukáš Bělaška a Patrik Frydrych 2. TH: 5/1 (20%).

Další dvě utkání čeká na tým Toroly U11 v sobotu 11. února na palubovce Snakes Orlová.