Torola ve druhém kole kvalifikace bez výhry

Basketbalisté BK Příbor U12 odehráli o víkendu druhé kolo kvalifikace o postup do Národního finále. Ze soutěže se po prvním kole odhlásil tým Snakes Ostrava a se zbylými dvěma protivníky NH Flames Ostrava a BK Opava příborští kluci prohráli. Po druhém turnaji jsou s jednou výhrou třetí.

Torola Basket Team Příbor – BK NH Flames Ostrava 28:72 (5:20, 6:20, 3:19, 14:13)

Trenér Robert Bukovjan: Bohužel se nám nepodařilo navázat na přijatelné výsledky z 1. kola kvalifikace (-16) a Torola Cupu (-24) a tentokrát jsme si odvezli z haly Tatran pořádnou nálož. Tým trenéra Stuchlého jde kupředu mílovými kroky a přehrává nás rychlostí, kombinací i doskakováním. Nutno říct, že tuto kvalifikaci hrajeme spíše pro získávání zkušeností. V našem kádru byli pouze čtyři hráči ročníku 2005 z celkového počtu 15 hráčů a při absenci Lukáše Michny jsme ani na lepší výsledek nemohli pomýšlet.

Z tohoto utkání mě potěšil úvod první čtvrtiny, kdy jsme s vynikajícím soupeřem dokázali držet krok celých pět minut a to na naší straně nebyl ani jediný hráč ročníku 2005. Pak se ale ukázaly zkušenosti soupeře a poslední dvě minuty první periody nám, díky našim chybám, vůbec nevyšly. Druhým  pozitivem byla poslední čtvrtina zápasu, kterou jsme vyhráli v

poměru 14:13. Za tento úsek hry jsme dali stejný počet bodů jako za tři předcházející čtvrtiny.

Body: Matěj Kuliha (TH: 4/2) a Štěpán Maléř 8, Jan Bordovský Jan 4, Vojtěch Kubečka 3 (6/3), Viktor Ivánek 2 (4/2), Vít Gabzdyl (6/1), Jan Hanzlík (4/1) a Filip Wavra 1 (2/1). TH: 10/26 (38,46%).

Torola Basket Team Příbor – BK Opava 20:73 (4:22, 7:13, 1:16, 8:22)

Trenér Robert Bukovjan: Do druhého zápasu jsme nastupovali 30 minut po prvním utkání a hned nástup se nám vůbec nepovedl. Po prvních osmi minutách bylo v podstatě rozhodnuto. Bohužel se nám nedařilo v průběhu celého zápasu proměňovat vypracované šance ke skórování a to ani našim oporám ročníku 2005.

Musím ale přiznat, že tito kluci netrénují už vůbec na malé koše a tak mohou mít určité problémy zakončovat všechny nájezdy a střely úspěšně. V závěru nám už zřejmě na „čerstvého“ soupeře scházely fyzický síly a tak jsme nechali zahrát všech 15 hráčů, aby sbírali tolik potřebné zkušenosti z takových zápasů. Holt se nemůžeme rovnat se soupeřem, který má na soupisce 56 hráčů ročníků 2005. Toto je obrovská hráčská základna, ze které se dá určitě vybírat.

Body: Vojtěch Kubečka 7 (TH: 8/3), Vít Gabzdyl (4/2), Jan Hanzlík, Viktor Ivánek, Štěpán Maléř a Vojtěch Pustějovský 2, Jan Bordovský (2/1), Jakub Kött (4/1) a Filip Wavra 1 (2/1). TH: 8/20 (40%).