Úvodní zápasy roku 2018 odehrál tým Torola Basket Team Příbor U13 na domácí palubovce. V obou zápasech dokázali soupeře z Krnova porazit.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Krnov 44:40 (13:9, 12:15, 16:4, 3:12)

Body: Jan Hanzlík 13 (TH: 2/1), Viktor Ivánek 13 (1 trojka), Vít Gabzdyl 9 (2/1), Jan Bordovský 7 (4/1), David Straka 2, Matěj Kuliha (2/0) 0. TH: 10:3 (30%). Trojka: 1.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Krnov 56:35 (12:10, 20:2, 12:12, 12:11)

Body: Jan Hanzlík 13 (6/3), Vít Gabzdyl 10, Jakub Kött 8 (6/4), David Domitra 7 (5/3), Viktor Ivánek 6, Jan Bordovský 4 (4/0), Vilém Gabzdyl, Harry Hidson, Matěj Kuliha a David Straka 2. TH: 21:10 (47,6%).

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Krnovští kluci mají ve svém středu tři hráče ročníku 2004, o jejichž hru se tento tým samozřejmě opírá nejvíce. Pokud si k tomu přidáme, že náš tým U13 je u 90 procent sestavený z hráčů o rok či o dva mladších, měl být favoritem obou zápasů právě tým ze Slezska. Obzvláště, když nám tentokrát chyběli Vojta, Filip a Ondra. Dosavadní výsledky v oblastním přeboru obou soupeřů ale naznačovaly, že by mohlo jít o velice vyrovnaná utkání. Pohled do tabulky říkal, že proti sobě stojí týmy z šestého a sedmého místa.

V šatně jsem kluky upozornil na klíčové hráče soupeře a taky na to, že by bylo dobré vstoupit do roku 2018 vítězně. V prvním utkání jsme si za tři odehrané čtvrtiny vytvořili 13tibodový náskok, přičemž do plusu nám tentokrát vyšly liché čtvrtiny. Soupeř si však tu nejlepší sestavu nechal až na závěrečných osm minut. V těch jsme dokázali vítězství uhájit i za cenu taktické hry v závěru zápasu.

Druhé utkání bylo již z naší strany poněkud klidnější, protože 20tibodový „polštář“ jsme si nesli už do druhého poločasu. Mohli jsme tak dát prostor všem 17 hráčům. Těší mě výhry v obou utkáních, jsem ale rád především za výhru v prvním zápase, protože kluci už potřebovali urvat na svou stranu nějaký vyrovnaný zápas. Děkuji opět našemu skvělému publiku za podporu a perfektní povzbuzování.