Díky třem výhrám drží kluci šanci postoupit na mistrovství republiky

Ke třem extraligovým utkáním nastoupili v minulém týdnu basketbalisté U14. A všechny tři vyhráli. V pondělí 5. března triumfovali v Brně, zbylé dvě vítězství přidali o víkendu na domácí palubovce. Po jedenácti utkání skupiny B jsou příborští kluci třetí.

SAM BŠM Brno – BK Příbor 52:82 (13:12, 12:22, 13:24, 14:24)

Body: A. Ivánek 17, Dostál 16, Maléř 10, Havel 9, Machala a Smažák 6, Hanzlík, Kubečka a Mich. Slovák 4, Linart, Mar. Slovák a Snopek 2, Michna 0. TH: 10/6 (60%). Trojky: 4. Fauly: 19. Užitečnost: A. Ivánek 14, Dostál 12, Maléř 9.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: V předehrávce v Brně jsme ustáli v první čtvrtině tlak domácí lepší první pětice a ve druhé části jsme si proti slabší pětici soupeře vytvořili devítibodový poločasový náskok. Druhou část jsme začali velkým náporem a po šesti minutách jsme vedli 50:31. V dobrém výkonu jsme pokračovali i v dalších minutách utkání, kdy jsme náskok postupně navyšovali až na konečných 30 bodů.  Nejlepšími hráči našeho tmu byli Adam Ivánek, David Dostál a Štěpán Maléř.

BK Příbor – BK Syntesia Pardubice 67:60 (20:4, 8:18, 22:17:17:21)

Body: Dostál 23, Smažák 10, Machala 9, A. Ivánek 8, Kubečka 7, Snopek 6, Havel a V. Ivánek 2, Hanzlík, Linart, Maléř, Mich. Slovák a Mar. Slovák 0. TH: 15/7 (47%). Trojky: 2. Fauly: 26. Užitečnost: Dostál 16, A. Ivánek 6, Kubečka 5.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: S Pardubicemi jsme v sobotu začali skvěle a po šesti minutách jsme vedli 15:0. Druhá část ale naopak patřila soupeři, který nás přehrál 18:8. Ve třetí části jsme navýšili náš náskok na jedenáct bodů, a vyšel nám i vstup do posledního hracího období, kdy jsme do 5. minuty drželi desetibodový náskok. Pak bohužel přišel náš již tradiční útlum a hosté snížili na rozdíl pěti bodů. Závěr jsme si však pohlídali a vítězství nad silným soupeřem o sedm bodů může v konečném účtování být velmi důležité, jelikož máme lepší skóre se vzájemných utkání (-5 a +7). Dobře zahrála podkošová dvojice David Dostál a Pavel Smažák, k nimž se na rozehrávce přidal Vojta Kubečka a Milan Machala.

BK Příbor – BA Nymburk 63:57 (32:4, 8:24, 9:16, 14:13)

Body: Dostál 28, Havel 10, Mich. Slovák 7, Machala a Smažák 5, A. Ivánek 3, Kubečka a Snopek 2, Linart 1, V. Ivánek, Maléř a Mar. Slovák 0. TH: 28/11 (39%). Trojky: 2. Fauly: 32. Užitečnost: Dostál 22, Mich. Slovák 7, Havel 2.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: V neděli nás čekal další soupeř zvučného basketbalového jména – Nymburk. Hosté se ujali vedení 2:0, pak 4:2, ovšem od té chvíle na palubce v první čtvrtině existovalo jen jedno družstvo a to bylo naštěstí to naše – úsek od 2. do 10. minuty jsme ovládli jasně 30:0 a byla to asi naše nejlepší čtvrtina v extralize po herní i výsledkové stránce.

Druhá část, jako již tradičně, naopak patřila soupeři, ale i tak poločasové skóre 40:28 pro nás bylo slibné. Ve třetí části jsme se začali utápět v individuálních nájezdech na koš, čehož soupeř využil ke snížení rozdílu ve skóre na 5 bodů V poslední části jsme tento náskok, i přes velkou snahu kluků z Nymburku, udrželi a připsali jsme si do tabulky extraligy další důležité vítězství, které nás ponechává stále ve hře o postup na Mistrovství ČR v této věkové kategorii. Střelecky nás táhli David Dostál a Erik Havel, obrovskou práci v obraně a při organizaci hry zastal Milan Machala. Jinak pochvala pro celý tým.