Dobrý výkon na českého mistra nestačil

V předposledním utkání základní části žákovské ligy U14 přijel do Příbora loňský mistr ČR a aktuálně vedoucí tým skupiny F Snakes Ostrava. Roli favorita potvrdil a v úterý 21. listopadu v hale Masarykova gymnázia zvítězil.

BK Příbor – BK Snakes Ostrava 49:67 (13:21, 10:22, 17:14, 9:10)

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Předposlední utkání základní části ligy U14 k nám přijel soupeř nejtěžší, a to loňský mistr ČR. Nezachytili jsme úvod a po třech chybách byl stav 0:6. Do poločasové přestávky hosté navýšili své vedení na 20 bodů (23:43). Ve druhém poločase jsme výrazně zlepšili pohyb a dokázali jsme druhou část vyhrát 26:24. Odehráli jsme dobrý zápas.

Body: Dostál 14, A. Ivánek a Kubečka 10, Havel a Zavadil 4, Mar. Slovák a Smažák 2, Linart, Machala a Michna 1, Hanzlík, Maléř a Mich. Slovák 0. TH: 19/9 (47%). Fauly: 16. Užitečnost: Dostál a Kubečka 9, A. Ivánek 8.

———————————————————————————————————————————————–

Klukům U15 víkendové ligové zápasy nevyšly a po porážkách v sobotu 25. listopadu Opavě a v neděli na hřišti Snakes Ostrava ukončili základní část soutěže bez vítězství na posledním místě skupiny C.

BK Opava – BK Příbor 84:28 (22:6, 16:12, 25:6, 21:4)

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Sobotní utkání už zase tak velká basketbalová šou z naší strany nebyla. Domácí nás předčili hlavně v rychlosti a agresivitě a jasně ovládli utkání v krásné basketbalové hale v Opavě.

Body: Dostál 9, A. Ivánek a Novák (2 trojky) 6, Maléř 3, Gengela a Mich. Slovák 2, Hanzelka, Havel, Machala, A. Maslaňák, Michna a Mar. Slovák 0. TH: 20/6 (30%). Trojky: 2. Fauly: 15. Užitečnost: Dostál 6, A. Ivánek a Novák 6.

BK Snakes Ostrava – BK Příbor 82:59 (28:7, 16:17, 16:16, 22:19)

Komentář trenéra Miroslava Slováka: V první části nedělního utkání jsme opět pokračovali v nemastném výkonu ze soboty a toto hrací období jsme prohráli 7:28. Od druhé části však na hřišti v modrých dresech byl úplně jiný tým, zlepšili jsme se výrazně v obraně, zrychlili přechod na soupeřovu polovinu, a i přes mírně vykřivenou mušku jsme vyhráli druhou část 17:16. V dalších dvou obdobích jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu a výsledek utkání 59:82 je pro nás velmi dobrý. Zpackané první čtvrtiny nám nezbývá než litovat. Těmito dvěma utkáními jsme ukončili základní část žákovské ligy U15. V lednu nás čeká nástavba.

Body: Dostál 11, Gengela 8, Havel (1 trojka) a Michna 7, A. Ivánek 6, Machala 5 (1 trojka), Maléř a Novák 4, Kubečka 3, A. Maslaňák a Mar. Slovák 2, Mich. Slovák 0. TH: 16/11 (69%). Trojky: 2. Fauly: 4. Užitečnost: Dostál 11, Gengela 8, Havel a Michna 5.