Kluci Toroly U13 vybojovali dvě cenné porážky

Dvě porážky od dosud neporaženého týmu Snakes Ostrava si ve víkendových utkáních Oblastního přeboru připsali kluci příborské Toroly věkové kategorie U13.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Ostrava 26:59 (2:10, 11:18, 6:17, 7:14)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: V prvním zápase náš mladý tým tvořený především hráči spadající ještě do kategorie U12 nestačil na soupeře především na doskoku. A to jak v obraně, tak v útoku. Prohráli jsme každou čtvrtinu přibližně o 10 bodů a závěrečný účet byl tak -33. Velkým pozitivem je rozložení střeleckých bodů. Do listiny střelců se stihlo zapsat hned 9 našich hráčů, a kdyby se podařilo skórovat z čáry trestného hodu ještě Davidovi Domitrovi a Filipovi Wavrovi mohl být seznam střelců jedenáctičlenný.

Body: Vojtěch Pustějovský 9 (TH: 2/1), Jan Bordovský 4 (2/0), Viktor Ivánek 3 (4/1), Vít Gabzdyl 2 (2/0), Jan Hanzlík 2, Matěj Kuliha 2 (2/0), David Straka 2, Michal Grozman 1 (2/1), Harry Hidson 1 (4/1), David Domitra (2/0), Filip Wavra (2/0). TH: 22/4 (18,18%)

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Ostrava 34:45 (14:10, 22:27, 24:34)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Do druhého utkání jsme vstoupili bez respektu a soupeřem možná trochu i podceněni. První čtvrtinu jsme tak dokázali vyhrát 14:10. V poločase jsme již pět bodů ztráceli, ale trenér soupeře musel o přestávce zcela zřetelně a jasně promluvit svým hráčům do duše.

My jsme v bojovném duchu pokračovali i ve druhé polovině utkání a tím jsme si zadělali na hodně solidní výsledek. Favorizovaný soupeř si nemohl být jistý výsledkem do posledních sekund zápasu. Opět devět střelců na naší straně a moc povedené představení před domácím publikem. Připsali jsme si dvě cenné porážky! Tohle jsou zápasy, které nás jednoznačně posunou dopředu

Body: Vít Gabzdyl 8 (2/1), David Straka 8, Jan Bordovský 7 (2/1), Jan Hanzlík 2, Harry Hidson 2, Viktor Ivánek 2, Matěj Kuliha 2, Jakub Kött 2 (2/2), Vojtěch Pustějovský 1 (2/1). TH: 8/5 (62,5%).