První extraligová výhra! Kluci U15 porazili Kroměříž

Premiérové vítězství si v extralize připsali v úterý 23 ledna na domácí palubovce proti Kroměříži příborští basketbalisté U14. V neděli 28. ledna už se jim doma tolik nedařilo. V na body chudém utkání se SAM Brno prohráli o dvanáct bodů.

BK Příbor – TJ Slávia Kroměříž 76:40 (18:3, 14:12, 24:11, 20:14)

Body: Dostál 20, Machala 14 (1 trojka), Smažák 9, Kubečka (1 trojka) a Linart 5, Havel, A. Ivánek (1 trojka) a Maléř 4, V. Ivánek 3, Hanzlík, Koliha, Michna a Mar. Slovák 2, Zavadil 0. TH: 20/9 (45%). Trojky: 3. Fauly: 22. Užitečnost: Dostál 16, Machala 8 a Smažák 5.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Nám dobře známe družstvo z Kroměříže byl náš další soupeř v extralize. Úvod utkání nám vyšel znamenitě, soupeři jsme povolili v první čtvrtině jen tři body z trestných hodů – 18:3. Ve druhé části jsme trochu soupeře pustili do hry (14:12), třetí část byla opět v naší režii (24:11) a v poslední části jsme utkání kontrolovali. Všech 14 nominovaných hráčů odehrálo přibližně stejný čas, 12 hráčů se zapsalo do střelecké listiny. Zaslouženě jsme vyhráli a získali jsme první vítězství v extralize. Slušný výkon v obranných a tentokrát i v útočných činnostech.

BK Příbor – SAM BŠM Brno 38:50 (7:13, 9:12, 11:9, 11:16)

Body: Dostál 16, A. Ivánek 8, Machala 7, Maléř a Snopek 2, Kubečka 3 (1 trojka), Hanzlík, Havel, Linart, Michna, M. Slovák, Smažák a Zavadil 0. TH: 18/7 (39%). Trojka: 1. Fauly: 30. Užitečnost: Dostál 7, A. Ivánek 6, Kubečka, Machala a Maléř 2.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Nedělní extraligové utkání jsme opět začali excelentně a brzy vedli 7:0. Pak však musel David Dostál se dvěma fauly střídat a hosté nás přeskákali pod košem a otočili vývoj utkání. Ve druhé části nám opět patřil úvod, hostům pak závěr čtvrtiny a také poločasové vedení 25:16. Třetí část byla vyrovnaná a vše rozhodovala poslední část. Začali jsme snižovat vedení hostů, bohužel v 6. minutě se vyfauloval David a už jsme neměli morální síly a obrat.

Závěrem jen malý komentář k výkonu rozhodčích. Nedělám to často, myslím, že tuto sezónu je to poprvé. Slečna Nováková raději nepískala nic a pan rozhodčí Smelty se snažil vše zachránit, ale nějak si spletl sport. Volejbal se hrál v jiné hale. Na fauly jsme vyhráli 31:17, hosté stříleli 34 trestných hodů, my 18. S faktorem „rozhodčích“se ale musíme popasovat, kluci se musí přizpůsobit nastavené laťce a zkousnout i nějakou tu „křivdu“. Utkání nám neprohráli rozhodčí, ale opět naše zahazování střeleckých příležitostí a špatná obrana.