První kolo kvalifikace vyhrály plameny. Torola je prozatím druhá

Příborská hala při Masarykově gymnáziu hostila v sobotu 3. a v neděli 4. února úvodní kolo Kvalifikace o postup na Národní finále 2018 minižáků U12. Domácí tým Toroly vyhrál dvě ze tří utkání a obsadil druhou příčku. Nejlepší výchozí pozici si do druhého kola, které se koná v březnu odnesl neporažený tým NH Flames Moravská Ostrava a Přívoz.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Opava 56:38 (18:10, 8:4, 15:13, 15:11)

Body: V. Pustějovský 14 (TH: 3/0), Kött 13 (5/3), Domitra 11 (9/3), V. Ivánek 8, Bordovský 6 (4/2), Frydrych 2 (2/0), Masopust 2. TH: 23/8 (34,78%)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Úvodní zápas prvního kvalifikačního turnaje o postup do Národního finále, který jsme odehráli na domácí palubovce, byl jednoznačně našim nejlepším zápasem z náročného víkendu. Řekl bych, že jsem naše kluky ještě neviděl hrát lépe. V hlavách jsme měli nepovedený zápas s Opavou z ostravského Vánočního turnaje, kde jsme dostali nálož více jak 50 bodů. Do Příbora přijela Opava v kompletní sestavě, proto jsme do utkání nenastupovali jako favorité. Přes vítězství ve všech čtvrtinách jsme se po skvělém kolektivním výkonu dostali k vytoužené výhře. Dostat od Opavy v průměru na čtvrtinu méně než 10 bodů je skvělá vizitka. Připomeňme si jen hráčskou základnu Opavy – 31 hráčů ročníku 2006 a 17 hráčů ročníku 2007. Takovému výběru se jen těžko odolává. I přesto naši kluci uspěli a já jsem na ně mohl být opět pyšný a hrdý.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Ostrava 47:30 (13:5, 14:7, 9:8, 11:10)

Body: V. Ivánek 10 (TH: 2/0), V. Pustějovský 10 (2/0), Bordovský 6, Kött (4/2) a Straka 4, Domitra 3 (2/1), Frydrych, Vil. Gabzdyl, Grozman, Masopust a Wavra 2. TH: 10/3 (30%).

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Ostravští hadi jsou našimi nejčastějšími soupeři v oblasti. Málo čím se můžeme překvapit. V základních kvalifikačních kolech se hadi odplazili vždy s pořádným výpraskem (-50, -45). Do Příbora ale přijeli povzbuzeni snad první výhrou nad našim celkem o jediný bod z již zmiňovaného Vánočního turnaje. Další radost jsme jim ale nedopřáli, i když se vítězství vůbec nerodilo lehce. Zatažená obrana soupeře nám dělala místy problémy, jako asi všem týmům na turnaji. „Snaci“ všechna svá utkání prohráli (-9, -17, -4), skóre však mají v tabulce lepší než Opava, která je zatím na třetím místě. Opět jsme vyhráli všechny čtvrtiny a uhráli nejlepší výsledek ze všech zúčastněných týmů proti Snakes Ostrava.

TBT Příbor – NH Flames Ostrava MOaP 47:69 (9:19, 13:18, 10:14, 15:18)

Body: V. Pustějovský 21 (TH: 4/3), V. Ivánek 11 (8/5), Kött 6 (3/2), Bordovský 5 (6/3), Masopust 2, Domitra (4/1) a Macek 1 (2/1). TH: 27/15 (55,55%).

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Jednoznačný favorit kvalifikace, posílený o velice šikovného hráče Nového Jičína, nedal o víkendu v Příboře nikomu šanci.

V zápase s našim týmem si Ostravané vybudovali základ úspěchu již během prvních osmi minut (+10). Ve druhém poločase byl rozdíl ve skóre sice už jen 7 bodů, nicméně výsledky jednotlivých period (-10, -5, -4, -3) daly podobu konečnému výsledku a ten je -22. To už tak lichotivě nevypadá. Opět jsem se snažil najít pozitivum i na tomto zápase: dokázali jsme dát „enháčku“ nejvíc bodů ze všech účastníku kvalifikace. Na druhou stranu potřebujeme zapracovat na obraně, abychom si nenechali definitivně ostravský rychlík ujet.

Závěrem bych chtěl poděkovat dvěma složkám, bez kterých by basketbal snad ani basketbalem být nemohl. Tou první jsou fanoušci. Dovolím si pochválit fanoušky všech týmů, ale ti naši jsou stejně nejlepší. Pochvalu bych chtěl vyseknout také rozhodčím. A to i přesto, že ne vždy s jejich výroky během utkání souhlasím. I přesto si zaslouží poděkování.  Druhé kolo kvalifikace na Národní finále se koná 24. a 25. března na palubovce NH Flames Ostrava.

Zbylé výsledky 1. kola kvalifikace na NF:  Snakes Ostrava – NH Flames 35:44, Flames Ostrava – Opava 63:33, Opava – Snakes 43:39.