První výhry v nadstavbě přišla v Jihlavě

Nabitý týden mají za sebou hráči U15. Odehráli dohromady pět utkání, dvě v Nadregionální soutěži a tři v žákovské lize. Ve třech případech se radovali z vítězství.

Nadregionální soutěž

BK Lipník nad Bečvou – BK Příbor B 50:67 (14:21, 22:31, 31:45)

Body: Maléř 16, A. Ivánek 14, Machala 11, Novák 8, Kubečka 6, Hanzlík a Mich. Slovák 4, Linart a Ryšánek 2, Hanzelka, A. Maslaňák a D. Pustějovský 0. TH: 22/13. Trojky: 3. Fauly: 28.

Basket Valmez – BK Příbor B 59:82 (12:26, 35:42, 43:62)

Body: Dostál 23, Novák 18, Hanzlík a Kubečka 10, Havel 9, Mich. Slovák 5, Ryšánek 3, A. Maslaňák a D. Pustějovský 2, Hanzelka 0. TH: 21/9. Trojky: 1. Fauly: 24.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Obě utkání jsme odehráli v deseti hráčích a aby si všichni dosytnosti zahráli, střídali jsme hokejově po pěticích. Každý odehrál svůj časový úsek, každý se k němu postavil, jak uměl, někdo lépe, někdo hůře. Celkově však solidní výkony a zasloužená vítězství.

————————————————————————————————————————————————

Liga U15

BK Příbor – Sokol Vyšehrad 53:80 (16:13, 4:20, 10:29, 23:18)

Body: Dostál 13, Gengela 7, Mihál 6, Havel, A. Ivánek a A. Maslaňák 5, Machala 4, Kubečka a Novák 3, Ryšánek 2, Celerin a Linart 0. TH: 29/17 (59%). Trojky: 2. Fauly: 22.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Po všech stránkách vyspělého soupeře jsme se nezalekli a trochu i pro nás překvapivě jsme vyhráli první čtvrtinu o tři body. Po prostřídání v dalších minutách však přišel bohužel útlum, kterého hosté využili. Další dvě období vyhráli 20:4 a 29:10. Nám opět patřila poslední část, kdy jsme se vrátili zpět k naší rychlé hře. Celkově vyhrál soupeř zaslouženě, porážka o 27 bodů je pro nás přijatelná. Kluci si musí uvědomit, že celé utkání nemůže odehrát základní pětka, že i ostatní hráči musí na sebe vzít svůj díl zodpovědnosti.

BC Vysočina – BK Příbor 49:54 (14:16, 11:13, 15:19, 9:6)

Body: Dostál 21, Machala 16, Havel 7, Celerin a A. Ivánek 3, Gengela a Novák 2, Maléř, Mihál, D. Pustějovský, Mar. Slovák a Mich. Slovák 0. TH: 15/10 (67%). Trojky: 4. Fauly: 17.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Náš sobotní soupeř nastoupil v oslabené sestavě a tak se zdálo, že to pro nás bude jednoduchý zápas. Bohužel se nám za celý zápas nepodařilo odskočit na více jako 8 bodů a domácí vždy náš náskok stáhli na malý rozdíl. Rozhodovalo se tedy v koncovce, která nám tentokrát vyšla a na světě bylo první vítězství v nadstavbové části soutěže.

Královští Sokoli – BK Příbor 82:72 (15:20, 29:17, 25:15, 13:20)

Body: Machala 24, Dostál 23, Celerin 12, Gengela 4, Mihál 3, A. Ivánek, Novák a Mich. Slovák 2, Havel, Maléř, D. Pustějovský a Mar. Slovák 0. TH: 32/17 (53%). Trojky: 5. Fauly: 18.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Nedělní soupeř nastoupil naopak v plné sestavě, domácí měli opět výraznou výškovou převahu. První část byla opět naše – 20:15. O osudu utkání rozhodla asi naše slabší chvilka mezi druhou a pátou minutou druhé části, kterou domácí vyhráli 17:2. Naše vzepětí přišlo na začátku posledního hracího období, kdy jsme naopak šnůrou dvanácti bodů snížili ztrátu na pět bodů. Bohužel poté přišli opět naše chyby v obraně a Hradečtí Sokoli své vedení už uhájili.