Špatná střelba připravila děvčata o lepší výsledek

V dohrávaném utkání 6. kola Nadregionální soutěže starších žákyň U15 se basketbalistky Příbora postavily v pátek 17. listopadu na domácí palubovce vedoucímu týmu skupiny E SBŠ Ostrava B. Překvapení se nekonalo a oba body si odvezly hráčky Ostravy.

BK Příbor – SBŠ Ostrava B 34:54 (10:11, 17:24, 26:42)

Komentář trenéra Miroslava Sýkory: Začátek utkání byl z naší strany velmi dobrý a byli jsme Ostravankám vyrovnaným soupeřem. Zlom přišel ve druhé čtvrtině, ve které jsme sice vedli 14:12, ale potom jsme začali hodně chybovat a soupeř nás trestal a vytvořil si ve třetí čtvrtině až dvacetibodový náskok. Nedařilo se nám prosazovat se ve střelbě z pod koše ani ze střední vzdálenosti. Přes porážku musím vyzvednout dobrý výkon u hráček Jany Netušilové, Venduly Zlámalové, Michaely Hofmanové, Markéty Zajícové M a Terezy Špačkové. Ostatní tahouni družstva Nikol Wavrová, Iva Rašková i Leontina Barvíková svým výkonem zklamaly. Zbylé hráčky ještě nemají dostatek zkušeností, aby se v utkáních herně prosadily.

Rozhodující bylo velké množství ztracených míčů při rozehrávání útoků, velmi špatná střelba trestných hodů a neúspěšné zakončování z pod koše a ze střední vzdálenosti. Obranná hra špatná není, se 34 body se zápasy vyhrávat nedají. Na tréninku se přitom na uvolňování hráče bez míče i s míčem zaměřujeme a kladu důraz na úspěšné zakončování. Je před námi ještě hodně.

Body: Hofmanová a Zajícová 10, Špačková 6, Zlámalová 5, Rašková 2, Wavrová 1, Netušilová, Pěnčíková, A. Jurečková, Masopustová a Činčalová 0. Fauly: 9/19. TH: 21/4 (19,0%) – 15/4 (26,7%).

V příštím kole hostí tým dívek U15 na domácí palubovce netradičně v pátek 24. listopadu od 19 hodin družstvo Basket Ostravu a v neděli 26. listopadu od 12 hodin TJ Start Havířov.