Start kvalifikace ve velkém stylu

Basketbalisté Toroly skvěle vstoupili do Kvalifikace pro Národní finále věkové kategorie U12. Ve Frýdku-Místku, kde se turnaj v sobotu 4. listopadu konal, porazili Snakes Ostrava i domácí družstvo rozdílem třídy.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Ostrava 90:40 (20:11, 21:9, 23:14, 26:6)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Hned první utkání bylo to těžší, které nás v tělocvičně gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku čekalo. S týmem ostravských hadů jsme v oblasti hráli +15 a +8 a tak jsme museli být připraveni na dramatické utkání od začátku do konce.

V první čtvrtině jsme si vybudovali menší, ale podstatný náskok 9 bodů. A protože jsme pokračovali v dobrém výkonu v obraně i ve druhé části hry a podpořili jsme to slušným procentem úspěšnosti při zakončování našich útočných kombinacích, šli jsme do šatny s luxusním náskokem 21 bodů.

Pouze koncentrace v následujících minutách nám mohla přinést úspěch. Neponechali jsme nic náhodě a našeho soupeře jsme drtili neuvěřitelným způsobem. Především náš rychlý protiútok byl smrtící. Následující čtvrtiny jsme vyhráli v poměru 23:14 a 26:6. Před utkáním jsme byli mírnými favority, ale že klukům z Ostravy naložíme takový náklad, jsem nečekal ani já.

Body: Viktor Ivánek 21 (TH: 3/3), Vít Gabzdyl 16, Jakub Kött 13 (8/5), Vojtěch Pustějovský 8 (1/0), Jan Bordovský 7 (3/1), Michal Grozman 7 (2/1), David Domitra a Filip Wavra 6, Vilém Gabzdyl 4 (2/2), David Straka 2, Kryštof Masopust 0 (2/0). TH: 21/12 (57,14%).

TOROLA Basket Team Příbor – BK Snakes Frýdek-Místek 94:32 (30:12, 20:7, 24:2, 20:11)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Ve druhém utkání proti Snakes Frýdek-Místek byl náš tým zcela jasným favoritem. Od prvních minut zápasu jsme tuto roli naplňovali, i když v naší hře jsem viděl nedostatky především v obraně. V těchto utkáních se dá výsledek očekávat, mě jako trenérovi však záleží na tom, jak k tomuto výsledku dokráčíme.

První kolo kvalifikace o postup do Národního finále bylo z naší strany hodně povedené. S oběma soupeři jsme se potkali v Oblastním přeboru i v loňské kvalifikaci, proto jsme dobře věděli, co nás čeká

Druhé kolo kvalifikace hrajeme 2. prosince se stejnými soupeři. Tentokrát ale na domácí palubovce. Pouze dvě výhry a pokud možno co nejlepší skóre nám zaručí pořádání finálového kola opět na domácí půdě. Věřím, že začátkem prosince nás přijde podpořit do hlediště co nejvíce fanoušků a my se jim odpěníme dobrým výkonem a výsledkem

Body: Vojtěch Pustějovský 25 (2/1), Vít Gabzdyl 19 (10/3), Viktor Ivánek a Jakub Kött 12, Kryštof Masopust 10, Jan Bordovský, David Domitra (2/2) a Filip Wavra 4, Vilém Gabzdyl a David Straka 2, Patrik Frydrych 0 (2/0).