Z Karviné dvě těsné porážky

Pro dvě velmi těsné porážky si v den státního svátku 28. října zajeli do Karviné kluci U13 vedení trenérem Robertem Bukovjanem. Za dvě výhry a čtyři porážky je tým v Oblastním přeboru po neúplném 4. kole v tabulce sedmý.

TJ Sokol Karviná – TOROLA Basket Team Příbor 38:35 (12:4, 8:13, 8:11, 10:7)

Body: Patrik Frydrych a Harry Hidson 6 (TH: 1/0), Jan Bordovský, Vít Gabzdyl (3/0) a Matěj Kuliha 4 (2/0), David Domitra (8/3), Jan Hanzlík (2/1), a Filip Wavra 3 (2/1), Vojtěch Pustějovský 2 (4/2), Jakub Kött 0 (4:0). TH: 26/7 (26,92%).

TJ Sokol Karviná – TOROLA Basket Team Příbor 38:36 (11:4, 5:11, 14:14, 8:7)

Body: Jan Hanzlík 13 (TH: 9/5), Jan Bordovský a David Domitra 6, Vít Gabzdyl 4 (2/0), Matěj Kuliha 3 (4/1), Jakub Kött (2/2) a Filip Wavra 2. TH: 17/8 (47,05%).

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Příborské dvanáctileté U13 se v sobotu postavily čtrnáctiletým U13 z Karviné. Ano, je to tak. Opět jsme se potkali se soupeřem, který využívá nesmyslného pravidla startu tří starších hráčů a své stěžejní hráče nasazuje kvůli výsledku do všech čtvrtin. Je to smutné a celkově pro basketbal ne moc přínosné. Přesto si dovolím tvrdit, že to byly opět zápasy, které naše mladé kluky posunou o velký kus dopředu. Kéž by tohle mohl říct soupeř. V zápasech byly vidět taktické chyby, které bychom nechtěli dělat v důležitých zápasech v kategorii U12. Věřím, že si je kluci uvědomili a poučili se.

V obou zápasech jsme odvedli solidní výkon jak v obraně, tak v útoku. V úvodním utkání nám nevyšel vstup do utkání a prohráli jsme první čtvrtinu o 8 bodů, čímž jsme soupeři darovali vítězství. Další tři úseky hry byly vyrovnanější a dvě čtvrtiny zápasu jsme vyhráli. Druhý zápas jsme odehráli podle úplně stejného scénáře. Propad v první čtvrtině, tentokrát -7 bodů, a následně vyrovnaný zbytek zápasu. Pozitivní bylo, že jsme ve druhém zápasu dokázali uhrát lepší výsledek než v prvním utkání, což v této kategorii nebývá zvykem. Děkuji za podporu rodičům, kteří nás do Karviné doprovodili a neúnavně povzbuzovali.