Náročný program měli mladí basketbalisté týmů trenéra Roberta Bukovjana. V pátek se dvakrát utkali s děvčaty z SBŠ Ostrava v Oblastním přeboru a víkend věnovali dvojboji proti silnému Snakesu Ostrava v Žákovské lize.

SBŠ Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 30:59 (4:19, 10:14, 12:8, 4:18)

Body: Kött 16 (TH: 1/0), V. Pustějovský 11 (3/1), Kuliha 8, Domitra 6, Bordovský 5 (1/1), Vil. Gabzdyl 4, Skupeň 4 (1/0), Masopust 2 (1/0), Straka 2, Vít Gabzdyl 1 (4/1). TH: 11:3 (27,27%). Fauly: 9.

SBŠ Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 29:42 (6:10, 6:8, 7:12, 10:12)

Body: V. Pustějovský 9 (TH: 3/3), Kött 8, Vít Gabzdyl 6 (2/0), Skupeň 6, Straka 6, Bordovský 3, Domitra 3, Vil. Gabzdyl 2. TH: 5:3 (60%). Trojky: 1 (Bordovský). Fauly: 6.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Dvojutkání v Oblastním přeboru starších minižáků U13 proti děvčatům s SBŠ bylo pro nás další možností, jak si v zápasové praxi vyzkoušet některé herní situace. Vzhledem k tomu, že ostravský tým je výškově nad námi, šlo mi především o odstavování hráček soupeře při obranném doskakování. Zvládnutí této činnosti bude klíčové v těžkých kvalifikačních duelech. Výsledkově jsme v obou zápasech uspěli a obranný doskok byl taky nakonec lepší než v předcházejících zápasech.

Snakes Ostrava – TBT BK Příbor 77:57 (22:10, 30:19, 8:14, 17:14)

Body: Domitra 13 (TH: 3/1), Kubečka 10 (7/2), Hanzlík 9 (8/3), V. Pustějovský 9 (5/0), Bordovský 7 (1/0), Michna 6 (1/0), Kött 3 (2/1). TH: 27:7 (25,93%), Trojky: 4 (Kubečka 2, Burdovský 1, Pustějovský 1). Fauly: 14. Užitečnost: Domitra 8, Bordovský 6, Kubečka 5.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Soupeřem do takzvané „dvojičky“ je pro nás letos v Žákovské lize U14 tým ostravských hadů. Výškově a ročníkově je tento tým vůči nám úplně někde jinde. Do prvního utkání, v sobotu 3. listopadu na ostravském hřišti, jsme šli především se snahou neudělat ostudu, zápas si užít a nedostat o šedesát bodů a více. Po první půli jsme prohrávali o 23 bodů, což byl ještě přijatelný poločasový výsledek, ale soupeř měl zaděláno na pověstnou stovku, kterou jsme samozřejmě dostat nechtěli.

Ve druhém poločase, a především ve třetí čtvrtině, jsme předvedli perfektní hru a výkon. Druhý poločas jsme vyhráli o tři body. Rázem na stovku nikdo v hale ani nepomyslel, ba naopak soupeř se místy musel obávat o výsledek. Bohužel, jeho náskok z úvodu zápasu byl natolik velký, že jsme odjížděli z Ostravy s dvacetibodovou porážkou, ale s výborným pocitem z předvedeného výkonu.

TOROLA Basket Team Příbor – Snakes Ostrava 74:71 (11:28, 24:18, 22:10, 17:15)

Body: V. Pustějovský 17 (TH: 5/4), Hanzlík 16 (3/2), Kubečka 11 (4/2), Bordovský 9, Michna 7 (4/2), Hidson 4, Domitra 3 (2/1), Vít Gabzdyl 3 (2/1), Kött 2, Straka 2. TH: 20:12 (60%). Trojky: 6 (Bordovský 3, Kubečka, Michna a Pustějovský 1). Fauly: 14. Užitečnost: Pustějovský 15, Hanzlík 13, Kubečka 8.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: V neděli jsme na domácí palubovce chtěli navázat na luxusní sobotní druhý poločas. To se nám v úvodní desetiminutovce moc nedařilo a zdálo se, že soupeř posilněný o svého nejlepšího hráče, který v sobotu ze zdravotních důvodů absentoval, předvede svou dominanci. Omyl. Druhou čtvrtinu, ve které hrají převážně hráči ročníku 2006, jsme vyhráli o šest bodů. Pro soupeře se ještě tak moc nedělo, i když odchod do šatny byl z jejich strany dost emotivní.

Náš výborný výkon pokračoval i po pauze a naši hráči podpořeni vynikajícím publikem šli dokonce do jednobodového vedení po odehrání tří čtvrtin zápasu. Navíc se během třetí čtvrtiny dost ošklivě zranili dva klíčoví hráči soupeře, což sice pro ostravský tým představovalo určité komplikace, ale já jsem ještě zdaleka nepomýšlel na nějaký finální výsledkový úspěch. Obzvlášť když se tito dva zranění hráči zázračně dokázali do čtvrté čtvrtiny vrátit na palubovku. V hektické koncovce jsme po heroickém výkonu dotáhli naši káru do vítězného konce a připsali jsme si tak na konto velice důležité vítězství. Důležité především ve smyslu zvýšení sebevědomí některých hráčů a dodání víry, že David může nad Goliášem opravdu zvítězit. Děkuji hráčům a našim diváků za zatím nejlepší výkon v této sezóně.