Kadeti doma vybojovali ligu U17

Úspěšnou kvalifikaci o ligu U17 v sezóně 2019/2020 odehráli na domácí palubovce Masarykova gymnázia příborští kadeti o víkendu 18.-19.5.2019. Vyhráli všechny tři utkání a do ligy postoupili z prvního místa.

BK Příbor – BK NH Ostrava B 75:48 (18:13, 21:12, 16:18, 20:5)

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Béčko Nové huti Ostrava přijel do Příbora s výškově velmi dobře stavěným týmem. První čtvrtina byla vcelku vyrovnaná, nám patřila její první část a soupeři druhá. Ve druhé desetiminutovce jsme zlepšili obranu a v poločase jsme vedli rozdílem 14 bodů. Ve třetí části soupeř rozdíl mírně snížil, ale kluci žádné drama nepřipustili a šňůrou devíti bodů na počátku poslední části rozhodli o vítězství.

BK Příbor – Basketpoint Frýdek-Místek 107:63 (17:26, 31:11, 30:21, 20:14)

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Odpolední utkání s frýdeckomísteckými kluky bylo do velké míry ovlivněno úzkým kádrem hostí a menším časem, který měli na regeneraci po prvním utkání, ve kterém sahali až do posledních chvil po vítězství nad Havířovem. Hosté nestačili fyzicky a poklidné utkání jsme dovedli do vítězného konce. Bodovalo všech dvanáct hráčů, kteří k utkání nastoupili.

BK Příbor – TJ Start Havířov 93:73 (20:19, 26:16, 24:22, 23:16)

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Nedělní utkání s Havířovem rozhodovalo o přímém postupujícím, protože obě družstva měla po sobotě dvě vítězství. První čtvrtina byla vyrovnaná herně i výsledkově (20:19). Ve druhé části jsme si vytvořili desetibodový náskok, který byl pro konečný výsledek, jak se později ukázalo klíčový. Náskok jsme udržovali až do 7. minuty poslední části, kdy se na hřiště dostali i hráči z laviček a utkání se jen dohrávalo. Velké problémy nám dělala tvrdá hra soupeře a zejména zónová obrana, se kterou jsme se zatím v utkáních nesetkali, jelikož je v žácích zakázaná.

Pořadí kvalifikační skupiny D

1. BK Příbor

2. TJ Start Havířov

3. BK NH Ostrava B

4. Basketpoint Frýdek-Místek

Do dorostenecké ligy U17 jsme postoupili z prvního místa a tato soutěž chlapců se v Příboře bude hrát úplně poprvé. Kolegům z Havířova přejeme úspěch ve druhém kole kvalifikace, kde narazí na B tým Tygrů Brno. Klukům děkuji za přístup k celé přípravě i k samotnému kvalifikačnímu turnaji.