Kadetky rok ukončily porážkou v Ostravě

V posledním utkání Nadregionální ligy v letošním roce cestovalypříborské kadetky do Ostravy, kde se utkaly s tamním Basketem Ostrava oprůběžnou šestou příčku tabulky. Tu nakonec domácí basketbalistky uhájily.

Basket Ostrava – BKPříbor 60:40 (20:8, 35:11, 44:25)

Body: Špačková a Hofmanová 11, Rubinová 7, Rašková 5, Wavrová 4, Hejtmánková 2, Barvíková a A. Jurečková 0. Fauly: 16/10. Trojky: 3/0. TH: 2/1 (50,0%)-16/8 (50,0%).

Hodnocení trenéra Miroslava Sýkory: Do Ostravy jsme jeli kvůli nemoci jen v osmi hráčkách a úvod utkání jsme nezachytili. Především kvůli velmi špatné obraně se domácí celek snadno prosazoval a vytvořil si do poločasu velmi pohodlný náskok 24 bodů.

Ve druhé polovině jsme přešli z osobní obrany do zónové obrany 1-3-1, kde se nám dařilo eliminovat postupné útoky domácího družstva po zdvojování a tím jsme získávali míče a mohli jsme zakládat rychlé protiútoky. V nich jsme se začali prosazovat i střelecky a dokázali korigovat výsledek. Třetí část jsme vyhráli 14:9 a v poslední čtvrtině jsme prohrály jen o bod (15:16). Druhý poločas ukázal, že pokud se hráčky začnou soustředit na utkání, mohou hrát vyrovnané partie.

V prvním utkání roku 2019 se v 9. kole v sobotu 12. ledna představíme ve Valašském Meziříčí.