Liberečtí kondoři ulétli až v závěru

V bitvě o střed tabulky přivítali kluci U15 v pátek 8. března v dohrávce 4. extraligového kola Kondory Liberec. S šestým týmem loňského mistrovství České republiky přes výborný úvod prohráli.

BK Příbor – BK Kondoři Liberec 71:84 (24:18, 20:24, 20:12, 7:30)

Body: Havel 16 (3 trojky), Dostál 14, Machala 12 (2 trojky), A. Ivánek 11, Smažák 7, Marek Slovák, Michal Slovák, Kubečka, V. Ivánek a Michna 2, Hanzlík 1. Trojky: 4. TH: 20/9 (45%). Fauly: 20. Užitečnost: Dostál 10, Havel 8, Machala 6.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Liberec přijel posílený o člena širšího kádru reprezentace ČR Marka Pulpána a další hráče z okolí Liberce. Od prvních minut byl k vidění na příborské palubovce pohledné, ve velmi slušném tempu hrané utkání. V první části jsme si vytvořili mírný náskok, který jsme ale hned ve druhé části téměř ztratili. V poločase byl stav téměř vyrovnaný 44:42 pro nás.

Ve třetí části jsme si i díky dvanáctibodové šňůře mezi 5. a 9. minutou vytvořili nadějný náskok deset bodů, které jsme drželi až do 6. minuty závěrečné čtvrtiny. Pak hosté třemi úspěšnými trojkovými pokusy během dvou minut otočili výsledek a vedení už nepustili. Škoda našeho výpadku v posledních čtyřech minutách. Dobře rozehrané utkání jsme trestuhodně ztratili, ale dokázali jsme si, že jsme schopni hrát vyrovnané utkání téměř z každým týmem.