Porážky s Olomoucí i Novým Jičínem

Příborští basketbalisté U14 zahájili druhou polovinu Žákovské ligy utkáním proti Olomouci a v Novém Jičíně. V oslabené sestavě oba souboje prohráli.

TOROLA Basket Team Příbor – SK UP BCM Olomouc 49:70 (11:26, 14:19, 12:14, 12:11)

Body: V. Pustějovský 16 (TH: 6/2), Domitra 12 (10/2), Vít Gabzdyl 8 (8/4), Kuliha 4 (8/4), Kött 3 (2/1), Bělaška, Macek a Straka 2. TH: 34:13 (38,24%). Fauly: 19. Užitečnost: Pustějovský 10, Macek 2, Bělaška, Kött, Straka, Domitra 1.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Do druhé poloviny žákovské ligy U14 vstupujeme bez podpory hráčů ročníku narození 2005, kteří trénují ve skupině Mirka Slováka. Očekávám proto, že vítězných zápasů bude poněkud méně, zato dostanou příležitost všichni hráči ročníku 2006 a bude záležet pouze na nich, jak s touto šancí naloží. Vše dělám proto, aby se kluci otrkali a byli připraveni na příští sezónu pro žákovskou ligu U14.

Soupeř z Olomouce byl jednoznačně vyšší a dominoval pod oběma koši. Rozhodlo se v podstatě už v prvním poločasu, kdy nám soupeř odskočil na rozdíl 20 bodů. Nejvíce mrzí to, že o vítězi utkání rozhodla naše nekoncentrovanost ve dvou dvouminutových úsecích. Nejdříve v první čtvrtině chytneme nástup soupeře a v páté minutě s ním hrajeme 7:9 a pak přijde úsek dvou minut, po kterém svítí na tabuli skóre 7:21. Ve druhé čtvrtině korigujeme stav zápasu na -10 (25:35) a pak opět následuje desetibodová šňůra hráčů hostí v rozmezí 120 sekund. Je to velká škoda, stojí nás to hodně sil dotahovat náskok soupeře, jsme v laufu a pak to svými zbytečnými chybami a nekoncentrovaností pokazíme.

BC Nový Jičín – TOROLA Basket Team Příbor 62:52 (11:15, 16:12, 23:12, 12:13)

Body: Pustějovský 23 (TH: 12/7), Kött 9, Domitra 8 (7/2), Vít Gabzdyl 6 (4/2), Hidson, Kuliha 2 a Wavra. TH: 23:11 (47,83%). Trojka: 1 (Kött). Fauly: 15. Užitečnost: Pustějovský 15, Kött 7, Vít Gabzdyl 3.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: V první čtvrtině jsme si vytvořili čtyřbodový náskok. V té druhé pokračujeme dobrým výkonem a vedeme až o sedm bodů, pak přijde opět dvouminutový zkrat a poslední dvě minuty druhé čtvrtiny prohrajeme 0:7. Poločas je tedy vyrovnaný. Ve třetí části hry můžeme poslat na palubovku to nejsilnější, co máme. Bohužel výkon ani výsledek tomu nenasvědčuje. Jsme nemastní neslaní, v útoku jaloví. Jsme jak na gumě. Střídáme lepší okamžiky s těmi horšími. Přiblížíme se soupeři na dva body (37:35) a pak si ho zase necháme odskočit. A tak je to v podstatě až do konce zápasu.

Prohra mrzí o to víc, že na některých hráčích je vidět enormní snaha. Nicméně zkušenosti z takových zápasů jsou k nezaplacení a já věřím, že je zúročíme v příští sezóně. Dík určitě patří našim věrným fanouškům, kteří nás podporují, i když se nám výsledkově nedaří a pevně doufám, že jim tu jejich trpělivost s námi jednou vrátíme.