Příbor si v extralize vyšlápl na Nymburk

Extraligoví žáci BK Příbor U15 odehráli další dvě utkání, tentokrát na palubovkách soupeřů. V sobotu 16. března v Liberci a v neděli v Nymburce, kde si připsali už osmou výhru v soutěži a čtyři kola před koncem jim patří 8. příčka.

BK Kondoři Liberec – BK Příbor 97:71 (27:17, 24:21, 23:14, 23:19)

Body: Havel 19 (2 trojky), A. Ivánek 12, Machala 10 (1 trojka), Dostál a Michna 9, Maléř 5 (1 trojka), Kubečka 3, Hanzlík a Smažák 2, Michal Slovák a Marek Slovák 0. TH: 17/7 (41%). Trojky: 4. Fauly: 23. Užitečnost: Havel 16, A. Ivánek 10, Michna 7.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Opět po týdnu jsme se postavili těžkému soupeři z Liberce, tentokrát ale v jeho domovské hale Kort. Domácí neponechali nic náhodě a kromě čtyř minut, kdy jsme vedli, opanovali první čtvrtinu. Ve druhé části jsme náskok domácích stáhli a šli jsme i do vedení až o 5 bodů (v 5. minutě), pak však již otěže utkání převzali „Kondoři“ a v posledních třech minutách druhé části nás jasně přehráli 15:2.

Ve druhém poločase jsme již na rychlou a dynamickou hru soupeře nestačili a náskok domácích narůstal postupně až na konečných 26 bodů. Kladem je, že velký časový prostor dostali na palubovce mladší hráči, kteří získali velmi cenné zkušenosti.

Z naší strany slušný výkon, ale opět jsme vyrobili spoustu školáckých chyb, které nás neustále srážejí.

BA Nymburk – BK Příbor 43:55 (16:5, 7:17, 9:19, 11:14)

Body: Dostál 12, Havel 11 (2 trojky), Machala 10 (2 trojky), A. Ivánek 8 (1 trojka), Kubečka 5 (1 trojka), Maléř 3 (1 trojka), Hanzlík, Michna a Marek Slovák 2, Michal Slovák 0, Smažák 0. Trojky: 7. TH: 14/10 (71%). Fauly: 16. Užitečnost: Dostál 9, Machala 8, Havel 7.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Nedělní soupeř nastoupil do utkání oslaben o svého nejlepšího hráče a střelce, ale první část díky naší střelecké impotenci přesto vyhrál 16:5. Ve druhé desetiminutovce jsme trochu seštelovali mířidla, a i díky třem úspěšným tříbodovým pokusům jsme se dostali na dostřel – poločas skončil minižákovským skórem 23:22.

V první minutě třetího hracího období jsme srovnali skóre a pak jsme začali postupně získávat herně i střelecky navrch a výhrami ve třetí i čtvrté čtvrtině jsme dovedli utkání k vítězství. Nepohledné a nervózní utkání jsme ubojovali a ubránili i proto, že Nymburk na tom byl střelecky ještě hůř než my.