Souboj s poslední Olomoucí kluci U14 zvládli

V 11. kole Žákovské ligy se basketbalisté BK Příbor U14 doma utkali s posledním týmem skupiny F Olomoucí.

TOROLA Basket Team Příbor – SK UP BCM Olomouc 73:52 (13:13, 18:13, 19:13, 23:13)

Body: Hanzlík 19 (TH: 2/1), Domitra 14 (6/3), Kubečka 12 (8/4), Bordovský 10 (1/0), Vít Gabzdyl 10 (5/4), Straka 4, Hidson 3, Grozman 1 (2/1). TH: 24:13 (54,17%). Trojky: 4 (Bordovský 2, Domitra 1, Hidson 1). Fauly: 15. Užitečnost: Hanzlík 14, Vít Gabzdyl 9, Bordovský 8.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Stejně jako v kategorii U13, se i ve čtrnáctkách potýkáme s velkou marodkou. Z tohoto důvodu se nedal očekávat jednoduchý zápas ani proti poslednímu týmu tabulky.

Úvod zápasu byl velice vyrovnaný, ale od druhé čtvrtiny jsme začali tahat za delší konec provazu a přes dílčí vítězství ve čtvrtinách (+5, +6 a +10) jsme dokráčeli k vítězství. Soupeř disponoval dvěma vysokými hráči, a pokud byli na hřišti oba dva, měli jsme při obranném i útočném doskoku značné problémy. Tyto činnosti jsme dokázali zlepšit ve chvílích, kdy byla na hřišti pouze jedna z těchto věží. A právě to byly chvíle, které jsme dokázali využít k překlopení skóre na naši stranu.