Úspěšné předehrávky proti Snakes Ostrava

Basketbalisté věkové kategorie U15 pokračují ve výborných výkonech v Žákovské lize. V předehrávaných zápasech se Snakes Ostrava z důvodu účasti hráčů obou celku na turnaji Evropské mládežnické basketbalové lize (EYBL) v Rize od 26. do 28. října, si v pondělí 22. i v úterý 23. října připsali dvě vítězství.

Snakes Ostrava – BK Příbor 71:86 (16:18, 22:18, 15:24, 18:26)

Body:  Dostál 27, Machala 14 (1 trojka), Havel 12 (2 trojky), A. Ivánek 8, Michna 6, Smažák  4, Kubečka a Maléř (1 trojka) 3, Hanzlík, Linart a Mich. Slovák 2, Bentkowski 1. TH: 33/18 (55%). Trojky: 4. Fauly: 16. Užitečnost: Dostál 20, Havel 10, Machala 8.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Na domovské půdě ostravských hadů na ZŠ Dvorského jsme zahájili utkání nebojácně a odrazili jsme očekávaný nápor domácích. Vyrovnané utkání pokračovalo i ve druhé části a v poločase byl stav 38:36 pro Ostravu.

Ve třetí části pokračoval vyrovnaný boj až do 8. minuty (50:47). Poté jsme ovšem za dvě minuty vsítili 13 bodů, soupeř pouze tři a definitivně jsme překlopili vedení na svou stranu. Poslední část, a to i díky problémů domácího týmu s fauly, vyzněla jednoznačně pro nás.

Celkově jsme jako tým odehráli velmi dobré utkání a favorita jsme zaskočili. Je nutno ale podotknout, že domácí trápí velké zdravotní problémy a nehráli zdaleka v plné sestavě.

BK Příbor – Snakes Ostrava 73:69 (13:22, 19:13, 14:21, 27:13)

Body: Dostál 21, Machala 12, Havel 11 (1 trojka), Smažák 10, V. Ivánek 5, Kubečka 4, A. Ivánek 3, Michna, Maléř a Mich. Slovák 2, Bentkowski 1, Linart 0. TH: 34/20 (59%). Trojky: 1. Fauly: 15. Užitečnost: Dostál 21, Machala 9, Havel 6.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Do úterní předehrávané odvety úvodního kola Žákovské ligy vstoupili hosté v sestavě i se svým nejlepším hráčem Honzou Křenkem. Ten nám také, jak se posléze ukázalo, dělal největší problémy. Úvod patřil hostům, kteří nás přehrávali pod oběma koši a po první části vedli 22:13. Ve druhé části nám patřil úsek mezi osmou a desátou minutou a do poločasu se nám podařilo snížit na rozdíl pouhých tří bodů.

Styl „houpačky“ pokračoval i v další části, která znovu patřila Ostravě a do poslední čtvrtiny jsme šli s mankem deseti bodů.

Tento stav se držel až do 5. minuty (55:65). Poté přišla smršť našich úspěšných útoků podpořených dobrou obranou a v 9. minutě jsme šli poprvé v utkání do vedení (70:69). Poslední minuta byla opět o naší dobré obraně a kdyby Smaži (Pavel Smažák) neměl zálibu v dramatech – utkání zdramatizoval neproměněním tří po sobě jdoucích trestných hodů – nemuseli jsme se o výsledek obávat do posledních vteřin.

Opět velmi slušný výkon celého družstva a to doslova, protože každý z našich hráčů odehrál minimálně jednu čtvrtinu a jedenáct z dvanácti hráčů skórovalo.