Výborný zápas, smutný konec

V 9. kole Žákovské ligy zajížděli kluci U14 na palubovku Nové huti Ostrava. S tamní rezervou prohráli a na druhou výhru v soutěži stále čekají.

BK NH Ostrava B – TOROLA Basket Team Příbor 68:51 (14:17, 20:10, 14:19, 20:5)

Body: Domitra 12 (TH: 4/0), Vít Gabzdyl 11 (3/1), Grozman a Kuliha 6 (2/2), V. Pustějovský (5/1) a Straka 5 (2/1), Bordovský, Hidson a Kött 2. TH: 15:5 (33,33%). Fauly: 11.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Další z kvalitních zápasů, u kterého bohužel konečný výsledek nekoresponduje s průběhem utkání. Dvě čtvrtiny utkání jsme vyhráli, ale ani to nakonec nestačilo na vítězství. Dokonce to ani nestačilo na porážku s přijatelným rozdílem skóre. Přitom po 30 odehraných minutách jsme mohli skutečně i na vítězství pomýšlet, neboť do závěrečné čtvrtiny jsme nastupovali pouze s dvoubodovým mankem.

Pak se ale stalo to, co nás v této sezóně nejvíce sráží, jak v kategorii U13, tak i v kategorii U14. Vypracujeme si šance na poměrně jednoduché zakončení, ale neproměníme je. Naopak víceméně přes dobrou obranu soupeř mnohdy krkolomně zakončuje a je úspěšný. Tohle nás sráží v podstatě až do beznaděje. Nedáš, dostaneš. S tím se ještě neumíme moc popasovat a určitě na tom budeme muset zapracovat. Porážka mrzí, ale stále platí první věta mého hodnocení – další kvalitně odehraný zápas.