Kadeti mají za sebou náročný víkend

Velmi náročný víkend mají za sebou kadeti BK Příbor. V sobotu 18. ledna dopoledne v 8. kole Nadregionální ligy nedali doma šanci regionálnímu rivalovi z Nového Jičína a hned poté odcestovali na jih Moravy, kde se ještě v sobotu utkali s Kyjovem a v neděli hráli v Brně.

BK Příbor – BC Nový Jičín 100:40 (26:15, 26:9, 21:8, 27:8)

Body: Milan Machala 18, Erik Havel 15, Patrik Pavlovič 14, Lukáš Michna 10, David Muntág 10, Lukáš Hanzelka 8, Marek Slovák 8, Vít Gabzdyl 7, Štěpán Maléř 5, Michal Slovák 3, Michal Grozman 2, Vojtěch Kubečka 0. Trojky: 10. TH: 13/6 (46%). Fauly: 13.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V okresním derby jsme byli od počátku rychlejší a basketbalovější. Velkým tlakem na hráče jsme získávali míče a rychlé protiútoky jsme vcelku s dobrou účinností zakončovali. Svou premiéru si v kategorii U17 odbyli dva hráči ročníku narození 2006 Michal Grozman a Víťa Gabzdyl. Nezklamali a ukázali velký potenciál do budoucna.

TJ Jiskra Kyjov – BK Příbor 83:72 (26:25, 15:16, 17:11, 25:20)

Body: Erik Havel 19, Milan Machala 18, Patrik Pavlovič 8, Lukáš Michna 6, David Muntág 5, Vojtěch Kubečka 4, Kryštof Pleskač 4, Štěpán Maléř 3, Jindřich Niesporek 3, Marek Slovák 2, Michal Slovák 0. Trojky: 3. TH: 18/13. Fauly: 33.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V předposledním ligovém kole základní skupiny ligy kadetů jsme se v Kyjově s tamním týmem utkali o 3. místo v tabulce. První poločas byl úplně vyrovnaný (41:41), rozhodla tak až druhá polovina utkání. V prvních dvou minutách třetí části jsme nedali tři šoupáky, domácí pak několika rychlými protiútoky odskočili o šest  bodů a tento úsek rozhodl celé utkání.

V dalším průběhu jsme se již nedokázali přiblížit na méně než pět bodů a domácí už si vítězství nenechali vzít. Bohužel jsme, na rozdíl od domácích, nedokázali reagovat na oboustranné změny v posuzování dění na palubovce od obou rozhodčích. Domácí si však určitě za svůj výkon vítězství zasloužili více než my.

SAM BŠM Brno B – BK Příbor 68:91 (21:24, 18:28, 8:30, 21:12)

Body: Erik Havel 20, Jindřich Niesporek 17, Patrik Pavlovič 11, Lukáš Michna 10, Kryštof Pleskač 8, Vojtěch Kubečka 7, Milan Machala 7, David Muntág 7, Marek Slovák 2, Michal Slovák 2, Štěpán Maléř 0. Trojky: 4. TH: 28/15. Fauly: 22.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V neděli na nás čekal rezervní tým SAM Brno B. A jelikož v tomto termínu A tým domácích nehrál extraligu, v sestavě se proto kromě standardních opor objevili i dva pendlující hráči z prvního týmu. V utkání jsme tahali za kratší konec téměř celou první čtvrtinu, přesto jsme se v 10. minutě poprvé dostali do vedení. Od druhé části jsme však už měli navrch. Domácí jsme přehrávali v rychlosti i ve hře 1 na 1. A přestože se nám opět vůbec nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti, vybudovali jsme si ve třetí části až 32bodový náskok a odpor domácích definitivně zlomili. V poslední části Brňané jen korigovali naše vedení. Bohužel si v tomto utkání přivodil zranění kotníku Milan Machala. Doufejme, že to nebude nic vážného.

Tímto dvojutkáním jsme ukončili základní část ligy s bilancí osmi vítězství a šesti porážek. První dva celky – BK Opava a BK Tygři Brno B – postoupily do finálové skupiny, kde budou hrát o postup do baráže o extraligu. Zbylých šest týmů včetně nás zahájí druhou část soutěže, kdy se opět utkají systémem každý s každým doma a venku. Poslední dva celky soutěž opustí.