V Havířově to nevyšlo. Rozhodla poslední minuta

Příborské kadetky zajížděly v předehrávce 12. kola Nadregionální ligy v pátek 13. prosince na palubovku Havířova. Proti favoritovi a lídrovi skupiny bojovaly statečně, nicméně na dva body nedosáhly.

BK Havířov B – BK Příbor 86:82 (28:21, 48:45, 64:64)

Body: Tereza Špačková 22, Vendula Zlámalová 19, Lucie Plačková 18, Leontina Barvíková 7, Denisa Hejtmánková 6, Iva Rašková a Klára Šmídová 4, Johana Pešatová 2. Fauly: 15/20. 5 chyb: 0/1. Trojky: 5/1. TH: 28/21 (75,0%)-15/7 (46,7%).

Hodnocení trenéra Miroslava Sýkory: V závěru úvodní čtvrtiny si domácí družstvo vytvořilo devítibodový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující, protože zbytek zápasu byl velmi vyrovnaný a na palubovce lídra skupiny jsme odehráli jedno z nejlepších zápasů v sezoně. Ještě minutu před koncem utkání byl stav vyrovnaný (80:80), v závěru měly nicméně více štěstí domácí hráčky, které využily nasbírané zkušenosti a zvítězily těsným rozdílem 4 bodů.

I když jsme k tomuto utkání jeli pouze v osmi hráčkách bez dlouhodobě zraněných a nemocných Markéty Zajícové, Hany Peterové a Nikol Wavrové, hráčky, které nastoupily, podaly vynikající výkon. Musím všechny pochválit za bojovnost a nasazení.

Poslední mistrovské utkání první poloviny soutěže odehrajeme v pátek 20. prosince v 17.50 hodin v Krnově.