Příborskou jízdu zastavilo až „enháčko“

Basketbalisté U14 BK Příbor se o víkendu postavili v Žákovské lize těžkým soupeřům z Opavy a Ostravy. Zatímco v sobotu dokázali na své palubovce Opavu porazit, proti Nové huti si připsali úvodním porážku.

Torola Basket Team Příbor – BK Opava 64:55 (13:14, 19:15, 20:20, 12:6)

Body: Vojtěch Pustějovský 24 (TH: 6/2), David Domitra 17 (6/1), Jakub Kött 6, Michal Grozman 4, Matyáš Kaspřík 4, Daniel Stefanov 4 (2/0), Jan Bordovský 3 (2/1), David Straka 2, Ondřej Skupeň (2/0). TH: 18:4 (22.22%). Fauly: 22.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: K průběhu a důležitosti utkání mohu říct jen tolik, že se jednalo o ohromně vyrovnané utkání po dobu prvních tří čtvrtin. O vítězství jsme definitivně rozhodli až v posledním úseku hry. Zda nám bude devítibodový polštář stačit do odvety se uvidí 15. prosince na horké půdě v Opavě, samozřejmě za předpokladu, že zvládneme všechna další náročná utkání doma s Frýdkem-Místkem a v Novém Jičíně.

S ohledem na důležitost zápasu pro další pokračování v sezóně zasáhlo do hry pouze 11 hráčů, ale úplně stejně to měl i náš soupeř. My jsme se v průběhu utkání bohužel nevyvarovali individuálním chybám a až tristní nepřesnosti v zakončení. Navíc jsme přidali mizerné procento úspěšnosti střelby z čáry trestného hodu. Soupeři se vyplatilo nás faulovat, protože jsme tyto jeho chyby nedokázali trestat. Poděkování patří našemu již tradičně skvělému publiku a také všem hráčům, kteří byli k zápasu připravení nastoupit.

Torola Basket Team Příbor – BK NH Ostrava 47:74 (8:13, 8:24, 20:28, 11:9)

Body: Vojtěch Pustějovský 16 (TH: 8/4), David Domitra 10 (12/2), Michal Grozman 4, Jakub Kött 4 (2/2), Daniel Stefanov 4, David Straka 3 (3/1), Richard Bauer 2, Matyáš Kaspřík 2 (1/0), Kryštof Masopust 2, Patrik Frydrych 0 (2/0). TH: 28:9 (32,14%). Fauly: 24.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Další kvalitní soupeř nás čekal v neděli a my se bohužel moc do růžova nevyspali. Opět jsme se trápili v koncovce a dobrá nebyla tentokrát ani obrana. Ale jak se říká, vždy hrajete tak, jak vám soupeř dovolí. Ostrava nás zlomila ve druhé čtvrtině třemi úspěšnými trojkami v řadě a následnou šňůrou 13 bodů. Na hru Nové huti jsme našli recept až v poslední čtvrtině, kterou jsme vyhráli 11:9, ale to už bylo o výsledku zápasu dávno rozhodnuto.

Musíme konstatovat a připustit si, že tým z Ostravy je úplně někde jinde než všichni další soupeři ze severní Moravy. Nás může těšit skutečnost, že Ostrava nastoupila snad poprvé v sezóně v plné sestavě až proti nám. Pokud se budu dívat na naše výsledky souhrnně v kategorii U14 a U15, tak nám touto porážkou skončila šňůra deseti vítězství v řadě. Každá taková šňůra jednou končí a my musíme sportovně přiznat, že jsme podlehli lepšímu soupeři.