První letošní vítězství žen ve 2.lize

Sobota 3.11.2012

Sparta Praha „B“ – Bk Příbor – 73:58   ( 22:17, 20:10, 14:20, 17:11)

V pozdním sobotním večeru (18 45) jsme nastoupili v hale TJ Pankrác proti rezervě BK Sparty Prahy, za kterou nastoupily i dvě pendlující hráčky z „A“ družstva a jedna hostující hráčka. Domácí tým od počátku na nás praktikoval obranu s tvrdostí na hranici pravidel, která na nás ovšem platila. Prosazovali jsme se v útoku velmi málo a velkou část našich bodů jsme v první polovině utkání dávali jen z trestných hodů – v prvním období 11 ze 17 bodů bylo z TH. Soupeř si vypracoval v poločase dvouciferné vedení a to 42:27. Ve třetím období jsme se dostali po naší střelecké šňůře na rozdíl čtyř bodů ( v 8. minutě byl stav 47:43), ale konec utkání si domácí zkušené hráčky pohlídaly a Sparta zvítězila zaslouženě o 15 bodů. Největší rozdíl ve hře obou družstev byl v útočném  a především v obranném doskakování, kde nás domácí hráčky jasně přeskákaly.  Jen bych upozornil na jenu maličkost. Rozhodčí nám odpískali celkem 30 faulů (domácím jen 22 i při jejich tvrdé a agresivní hře) a celkem domácí hráčky stříleli 43 !!! TH. O tom, že  moravské celky hrají asi zřejmě mnohem více nečistě se přesvědčily v neděli i hráčky Zlína, kdy poměr faulů v jejich utkání byl ještě větší – 15:33 pro Zlín …..

Statistika:

Zuzka Bartošová -13b, Míša Drtilová-9b, Zuzka Sorková-8b, Jana Cvernová-7b, Míša Dlouhá-6b, Monika Gottlicherová-4b, Kristýna Štupáková-4b, Leona Holubová-2b, Jana Nenutilová-2b, Lucka Rektoříková-2b, Simča Rečková-0b.

TH-27-20, 1x3b, fauly -30.

Neděle 4.11.

Basketbal Nymburk – Bk Příbor – 58:59 (19:13, 14:14, 12:23, 13:9)

Po pozdně večerním přesunu z Prahy do Nymburku a téměř půlnoční večeři jsme po vydatném spánku nastoupili v neděli proti nováčkovi ve druhé lize družstvu Nymburka. Domácí družstvo vstoupilo do utkání razantně a ovládlo první čtvrtinu s výsledkem 19:13. V počátku 2.čtvrtiny domácí děvčata navýšila své vedení na 13 bodů a zdálo se, že zápas v klidu dohrají. Poté jsme se probudili a šňůrou 11 bodů snížili náskok soupeře na hratelný poločasový výsledek 33:27. Třetí čtvrtina přinesla z naší strany asi letošní nejlepší výkon. Postupně jsme snižovali náskok domácího družstva (srovnáno bylo v 5.minutě) a pak jsme se i poprvé ujali vedení v zápase, které jsme navyšovali až na 9 bodů. Domácí v závěru čtvrtiny korigovali na pětibodový rozdíl. Poslední čtvrtina byla hodně nervózní a ani jednomu družstvu nešla střelba – v 9.minutě bylo skóre čtvrtiny 9:9. Poslední dvě minuty jsme se snažili udržet náš mírný náskok a domácí mocně dotahovali. Zápletka utkání vyvrcholila v posledních 13 vteřinách utkání. 13 sekund před koncem vedeme o 2 body, máme míč a vyhazujeme –  Míša je tvrdě bráněna a ztrácí míč –  ohrazuje se proti výroku rozhodčího (jinak pískajícího velmi dobře) a dostává TCH. Nejlepší domácí hráčka dává jen jeden TH a domácí hráčky vyhazují z poloviny, do konce je 6 vteřin. Nedaří se jim domluvený signál z autu a  vyhazujeme opět my. Po našem vyhození následují dva fauly domácích a je konec utkání. Vítězíme po boji o jeden bod – konečně. Snad je tento výsledek a předvedená hra začátkem výsledkového zlepšení našeho týmu ….. Další utkání hrajeme v Příboře 17.11. v 16 00 s Jabloncem n.N. a v neděli 18.11 v 10 00 s Libercem.