Žačky přivezly z Javorníku vítězství

Příborské žačky U15 cestovaly v 5. kole Nadregionální ligy do dalekého Javorníku, odkud si přivezly druhé vítězství v sezoně.

Panter Javorník – BK Příbor 45:66 (12:14, 22:35, 32:51)

Body: Vlková Kája 16, Kulihová Majda 12, Debefová Kača 10, Hrušková Valča 8, Straková Lída 8, Volná Kača 3, Tomková Eliška 3, Honešová Claudi 2, Holubová Nelča 2, Vránová Stela 2.

Trenérka Tereza Kulihová: Do zápasu holky vstoupily sebevědomě a po pár minutách vedly 14:0. Zdálo se, že cesta k vítězství bude snadná, ale úplně jednoduché to nakonec nebylo. Děvčatům z Javorníku se podařilo rozdíl skóre do konce první čtvrtiny snížit na 14:12 a tak bylo stále o co hrát. Naše hráčky ale dokázaly svůj náskok udržet a postupně navýšit na konečných 66:45.

Holky zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a obranu. Naší velkou slabinou je stále zakončení. Na každý úspěšný koš připadá mnoho neúspěšných pokusů.