Kluci U12 udolali 2x Lipník

Na bronzovou neděli jsme přivítali v hale Masarykova gymnázia  zatím poslední celek tabulky družstvo BK Lipník. Hosté přijeli se třemi staršími hráči a i průměrná výška tohoto družstva budila respekt – někteří kluci měli výškové i váhové parametry žáků. Náš nejvyšší hráč by v týmu hostí stál podle výšky někde uprostřed. V prvním  utkání jsme sice prohrávali 0:4, ale do konce čtvrtiny jsme obrátili výsledek  na 11:6 pro nás. I další tři čtvrtiny byli vcelku vyrovnané, kdy druhou jsme vyhráli 13:10, třetí 13:8 a v poslední jsme odešli poraženi 6:8. Celkově jsme však slavili vítězství 43:32. Ve druhém utkání jsme začali katastrofálně. První a bohužel i jediné naše body v první čtvrtině jsme dali až v čase v 7:15 …. prohra 2:6 předznamenala i vývoj další části utkání. Ve druhé i třetí čtvrtině jsme opět střelecký tápali  a před posledním obdobím svítil na ukazateli netradiční stav pro U12 – 19:19! V poslední části jsme se konečně trochu rozběhli a šňůrou 9:0 v prvních 3 minutách jsme rozhodli o našem vítězství, které bylo vydřené, ale zasloužené. V utkáních nastoupilo celkem 16 našich hráčů  a 10 se zapsalo do střelecké listiny. Snad poprvé ve své krátké basketbalové kariéře se kluci setkali se zataženou obranou, kdy se hosté po ztrátě míče stahovali na svou polovinu a bránili až tam, a kdy jeden až dva urostlí chasnící stáli vždy ve vymezeném území  a z něho se nehnuli. My jsme měli problém se dostat blízko ke koši  a když u se tak stalo, byli jsme nuceni zakončovat z těžkých pozic. Ale i s takovou hrou se budeme potkávat stále častěji a  musíme se s tím popasovat.

Výsledky: BK Příbor – Bk Lipník – 43:32 a 38:25.