Hladnovská družina na kluky U13 nestačila

Příborští kluci U13 odehráli své druhé dvojutkání v sezóně a tentokrát se jim vedlo podstatně lépe, než při zářijové premiéře v Oblastním přeboru proti Opavě (16:76 a 20:85). Na domácí palubovce přivítali mladé basketbalisty BK Hladnov Ostrava, které dvakrát vysoko porazili.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Hladnov Ostrava 74:31 (23:6, 22:6, 14:13, 15:6)

Body: Jakub Kött 18, Jan Bordovský (TH: 2/1) a Jan Hanzlík 11 (1/1), Vít Gabzdyl a Kryštof  Masopust 6, David Domitra, Vilém Gabzdyl a Matěj Kuliha 4, Patrik Frydrych, Harry Hidson, Vojtěch Pustějovský (2/0), David Straka a Filip Wavra 2 (2/0). TH: 7:2 (28,6%).

TOROLA Basket Team Příbor – BK Hladnov Ostrava 65:37 (20:8, 21:11, 12:18, 12:12)

Body: Jan Hanzlík 13 (TH: 5/1), Vít Gabzdyl 10, Jan Bordovský (1/1) a Jakub Kött 9 (2/1), Matěj Kuliha 6, David Domitra, Vilém Gabzdyl, Harry Hidson a Vojtěch Pustějovský 4, Kryštof Masopust 2. TH: 8:3 (37,5%).

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Hladnov má v této věkové kategorii na soupisce čtyři hráče ročníku 2006, 14 hráčů ročníku 2005 a dokonce 3 hráče ročníku 2004. Na druhou stranu my disponujeme tímto: 3×2007, 13×2006 a pouze 4×2005. Očekávali jsme tedy vyššího, rychlejšího a basketbalově technicky vyspělejšího soupeře, s jasnou dominancí na doskoku. Hladnováků přijelo ale jen devět a na naší lavičce sedělo přesně dvakrát tolik hráčů.

V prvních dvou čtvrtinách prvního zápasu jsme rozpoutali hotové peklo a soupeř nevěděl kam dřív skočit. U všeho jsme byli první, dobře jsme bránili, bojovali jsme a nabídnuté šance ke skórování jsme až na malé výjimky dokázali proměňovat. Je potřeba pochválit opravdu celý tým, v první pětce dokázali všechny strhnout svým výkonem především Honza s Matějem. V nastolené euforii pokračovala i druhá formace tvořena jen z hráčů ročníku narození 2006 a 2007. Mladší hráči v této lajně se chtěli vyrovnat svým starším spoluhráčům a byl z toho nádherný poločasový výsledek 45:12.

Ve druhé půli jsme mohli do rotace zapojit všech 18 hráčů. Nasazení a kvalita hry, se tím nijak významně nesnížila. V obraně jsme si zodpovědně odpracovali své a na útočné polovině soupeře byly k vidění překrásné basketbalové kombinace. Klukům bylo jedno, kdo dá koš, hlavně, že se basketem bavili oni i skvělé publikum.

Ve druhém zápase jsme předvedli hodně podobný výkon, i když v obraně se sem tam nějaká ta skulinka objevila. V útoku jsme byli dál hodně produktivní. Dát ve svém třetím a čtvrtém utkání na velké koše soupeři kolem 70 bodů je hodně pěkný výsledek. Jsem rád především za kluky ročníku 2005, že i oni ochutnali chuť prvních vítězství v sezóně. Děkuji našemu domácímu publiku a věřím, že se jim naše nedělní představení líbilo, i když nebylo retro.