S favorizovanou Opavou dvě porážky

Dvakrát se v jednom týdnu utkali příborští kadeti v celostátní lize s basketbalisty Opavy. V úterý 12. listopadu doma i ve čtvrtek 14. listopadu venku soupeři vysoko podlehli a po osmi kolech mají v tabulce zapsány čtyři výhry a stejný počet porážek.

BK Příbor – BK Opava 61:101 (16:32, 15:22, 15:22, 15:25)

Body: Patrik Pavlovič 18, Erik Havel 13, Damián Džubera 6, David Muntág 5, Lukáš Michna 4, Jindřich Niesporek 4, Jan Hanzlík a Michal Slovák 3, Milan Machala a Kryštof Pleskač 2, Marek Slovák 1, Alex Ryšánek 0. Trojky: 3. TH: 20/14. Fauly: 21.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Utkání dvojičky s Opavou v příborské hale bylo od počátku v jasné režii hostů z Opavy.  Hosté nás přehrávali ve všech činnostech a směrech. Nestačili jsme zejména v rychlosti a na doskoku. Z naší strany hodně špatný výkon.

BK Opava – BK Příbor 78:60 (17:12, 15:18, 16:13, 30:17)

Body: Patrik Pavlovič 17, Erik Havel 11, Damián Džubera a Vojtěch Kubečka 6, David Muntág 5, Kryštof Pleskač a Marek Slovák 4, Štěpán Maléř 3, Jindřich Niesporek a Michal Slovák 2, Jan Hanzlík 0. Trojky: 6. TH: 16/10. Fauly: 20.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Čtvrteční odvetu v opavské hale jsme začali mnohem lépe než naše úterní utkání. V prvním poločase jsme byli domácím zcela vyrovnaným soupeřem (poločas 32:30 pro domácí). I třetí čtvrtina byla vyrovnaná a do poslední části jsme šli s mankem pěti bodů (43:48). V poslední části jsme nicméně podlehli velkému tlaku domácích, kteří nechtěli připustit problémy a dovedli utkání do vítězného konce. Celkově jsme podali proti favoritovi a zřejmě proti jednomu z postupujících týmů do finálové skupiny, dobrý výkon.