Ženy ve 2.lize 1-1… aneb vše je možné …

Myslel jsem si, že mě již za po těch 15 letech co se pohubuji v dívčím a ženském basketbalu už nic nemůže překvapit, ale poslední víkend mě vyvedl z omylu ……. musím konstatovat , že možné je zde úplně všechno…… kdo byl v hale nevěřil vlastním očím, kdo tam nebyl asi ani neuvěří …..

Sobota 7.2.2015   BK Příbor – Basket Slovanka P-H   68:62  (18:22, 15:20, 18:20, 17:0)

Hosté přijeli do Příbora již s jitým postupem do play-off a tedy s klidnou hlavou. Nám vlastně již těmito zápasy začal boj o záchranu soutěže. Průběh prvních tří čtvrtin byl vcelku stejný, hosté hráli v poklidu a navyšovali svůj náskok trpělivě bod po bodu a kráčeli za vítězstvím, když vyhráli všechny tři čtvrtiny. Nedokázali jsme pokrýt nájezdy soupeře do našeho vymezeného území a ten z těchto nabídek skóroval  a nebo byl zastaven našim faulem – za první tři čtvrtiny hosté stříleli 29 trestných hodů.  Pohyblivé hráčky soupeře nám dělali neskuteční problémy. Do posledního hracího období jsme vstupovali s mankem 11 bodů a se zónovou obranou, kterou jsme snad letos hráli snad jen necelou jednu čtvrtinu.  Jak by řekl pohádkový Rákosníček „… a najednou se začaly dít věci…“.  Hostující hráčky úplně vypadly z tempa a nemohly trefit náš koš, naopak my jsme nějaký ten koš dali a v 5.minutě jsme šli poprvé za jásotu domácích tribun v utkání do vedení 63:62, které jsme nakonec navýšili až na konečných 6 bodů-68:62. Hosté nedali v poslední čtvrtině ani bod – vyhráli jsme ji 17:0 !!!!

Statistiky: zde

Neděle 8.2.2015  BK Příbor – BK Brandýs n.L.  76:82  (19:18, 28:20, 19:20, 10:24)

Náš nedělní soupeř přijel pouze v šestí hráčkách a měl v nohách dvě sobotní odpolední utkání v Ostravě a i když jsou hosté na 2. místě tabulky byl favorit před utkáním asi jasný.  Po první vyrovnané čtvrtině jsme si ve druhém hracím období vybudovali slibný 9-ti bodový náskok a v dobré hře jsme pokračovali i ve třetí čtvrtině. Na konci 9. minuty třetí čtvrtiny byl stav 66:51 pro Příbor a zdálo se, že hosté melou z posledního. Od 10. minuty se ale zase začaly dít věci….. poslední minutu vyhrálo hostující družstvo 7:0 a první tři minuty v poslední části 8:0 a bylo srovnáno 66:66. Ve čtvrté minutě se vyfaulovala první hráčka hostů a na konci 9.minuty další- hosté dohrávali ve čtyřech. Našich holkám do koše nespadlo nic a soupeř byl z čáry trestných hodů téměř neomylný – v poslední části stříleli hosté 20 trestných hodů z nichž 14 dali a vyhráli v utkání o 6 bodů. V utkání bylo odpískáno celkem neuvěřitelných 54 faulů – 30 našich a 24 hostů (při 6 –ti hráčkách je to 4 fauly na hráčku), hosté stříleli 35 a my 27 trestných hodů. Dali jsme doma 76 bodů a přesto jsme prohráli.