Haly by se měly plně otevřít na konci května

Se zlepšující se epidemickou situací v Česku se blíží také rozvolnění amatérského sportu tak, aby se do hal mohli vrátit i mládežničtí a amatérští basketbalisté. K postupnému rozvolňování by podle posledních informací mělo dojít v průběhu měsíce května, kdy by se postupně zvyšoval počet sportovců, kteří mohou užívat vnitřní sportoviště.

Vláda České republiky by měla schválovat materiál, který nastavuje jízdní řád pro amatérské sportovce sdružené pod střešními organizacemi. Ten se tak přímo dotýká všech basketbalových klubů, jenž jsou členy ČBF, a jejich sportovců a dalších členů. V současné době je možné, aby vnitřní sportoviště užívala maximálně dvojice sportovců do 18 let a jeden trenér.

Už od příštího týdne by se počet takto sportujících osob zvýšil na 10. Stále ale budou moct sportovat maximálně po dvojicích. Prostor musí být navíc natolik velký, aby bylo garantováno 15 m2 na osobu. U venkovních sportovišť by se limit sportovců zvyšoval na 30.

Další dvě uvolnění pro sportující amatéry sdružené pod střešní organizací by následovala v týdenních odstupech. Za stejných podmínek by tak mohlo přibližně od 24. května sportovat ve vnitřních prostorách až 30 osob. Venku by se limit posunul na 50 osob.

Zásadním datem nejen pro basketbal by pak bylo pondělí 31. května. Nejen že by se od tohoto data zvýšil limit sportujících v hale na 100 osob (venku až 200), ale zároveň by se otevřely prostory šaten a sprch, jenž zůstávaly v předchozích fázích stále uzavřeny. Navíc by se od tohoto data mohly znovu rozjet amatérské soutěže.

„Vypadá to, že by mohlo díky NSA a společnému postupu velkých sportovních svazů dojít ke kýženému rozvolnění amatérského sportu. Poděkování v tomto směru patří také všem klubům, které se zapojily do dotazníkového šetření ohledně množství nakažených během sportovní aktivity a zároveň při své tréninkové aktivitě dodržují platná opatření. To je jediná cesta, jak se vrátit k normálnímu sportovnímu životu,“ uvedl sportovní ředitel CZ BASEKTBALL Michal Ježdík, který zastupoval basketbal při jednáních s premiérem a zástupci vlády.

„Možnost znovu začít sportovat a soutěžit i v basketbalu by pro nás byla skvělá zpráva. S kolegy pracujeme na variantách letních basketbalových soutěží, které určitě v nejbližší době zveřejníme,“ doplnil Ježdík. Pro aktuální informace sledujte webové stránky cz.basketball.

Návod a inspiraci jak se efektivně vrátit do hry najdete zde.

zdroj: cz.basketball

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *