Hořká extraligová premiéra. Smělé úvody, smutné konce

Premiérová extraligové utkání čtrnáctiletých basketbalistů BK Příbor přinesla dvě vyrovnaná utkání se špatným koncem. V sobotu 13. ledna kluci v Nymburce v poločase vedli, přesto prohráli o 22 bodů. V neděli 14. ledna v Pardubicích drželi svěřenci Miroslava Slováka vedení tři čtvrtiny, poslední ale nezvládli a prohráli o pět bodů.

BA Nymburk – BK Příbor 68:46 (16:15, 11:16, 18:7, 23:10)

Body: Dostál 15, Maléř 7 (1 trojka), Snopek 6, Havel, A. Ivánek a Smažák 4, V. Ivánek 3, Hanzlík 2, Mich. Slovák 1, Kubečka, Machala, Michna a Mar. Slovák 0. TH: 22/11 (50%). Trojka: 1. Fauly: 25. Užitečnost: Dostál a Maléř 7.

BK Synthesia Pardubice – BK Příbor 54:49 (13:14, 12:14, 12:13, 17:8)

Body: Dostál 15, A. Ivánek 11, Kubečka 7, Maléř 6, Havel 3, Michna, Mar. Slovák a Mich. Slovák 2, V. Ivánek 1, Hanzlík, Smažák a Snopek 0. TH: 26/9 (35%). Fauly: 23. Úspěšnost: Dostál 9, A. Ivánek 7 a Maléř 3.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Do extraligy U14 jsme vstoupili smolně. Hned v první minutě utkání v Nymburce, který nastoupil s „výběrem středočeského kraje“ se zranil Milan Machala a do další části utkání s Nymburkem, ani v nedělním utkání v Pardubicích již do hry nezasáhl. První poločas utkání proti v Nymburku jsme vyhráli o 5 bodů. Toto vedení jsme bohužel ve třetí části ztratili a do konce utkání jsme už tahali za kratší konec.

I utkání v Pardubicích jsme začali dobře a po třech čtvrtinách jsme vedli o 4 body a v poslední části jsme postupně naše vedení navyšovali až na 47:37 v 35. minutě. Pak se však domácí třemi úspěšnými trojkovými pokusy dostali zpátky do hry a v napínavé koncovce vyhráli. Naše trestné hody v poslední části hry 7/0! Bohužel náš výkon ani v neděli na vítězství nestačil, ale i přesto pochvala pro tým.