Junioři o víkendu pálili z perimetru

O víkendu se v Příboře hrála nadstavbová část Ligy U19. Kluci hostili jihomoravské týmy z Kyjova a Brna. V obou zápasech si připsali vítězství.

BK Příbor – TJ Jiskra Kyjov 74:58 (22:14, 19:19, 13:12, 20:13)
Body:
Erik Havel 14, Michal Grozman 9, Lukáš Hanzelka 9, Milan Machala 8, Michal Metz 8, Lukáš Michna 7, Jan Bordovský 6, Šimon Čermák 6, Vojtěch Kubečka 5, Štěpán Maléř 2, Marek Slovák a Vít Gabzdyl 0. Trojky: 9. TH: 21/11 (52%). Fauly: 18.

Trenér Miroslav Slovák: Jeden z nejčastějších protivníků nám opět nedal nic zadarmo. Od prvních minut se hrál rychlý basketbal založený na aktivní obraně. Ve druhé čtvrtině jsme si vybudovali malý osmibodový náskok. V začátku třetího období jsme přitlačili v obraně a prvních pět minut dopadlo jsme vyhráli 9:2. Náskok jsme udrželi až do konce utkání.

BK Příbor – Basket Brno 100:65  (22:17, 22:19, 34:12, 22:17)
Body:
Šimon Čermák 16, Erik Havel 13, Milan Machala 12, Michal Metz 10, Lukáš Michna 10, Lukáš Hanzelka 9, Lukáš Hurta 9, Vít Gabzdyl 6, Michal Grozman 5, Vojtěch Kubečka 4, Jan Bordovský 3, Štěpán Maléř 3. Trojky: 8, TH: 24/18 (75%). Fauly: 20.

Trenér Miroslav Slovák: Nedělní utkání začalo opět svižně a pětibodový rozdíl po první čtvrtině odpovídal dění na palubovce. I ve druhé části jsme měli mírně navrch a do šaten jsem šli s osmibodovým vedením. Po přestávce jsme na soupeře doslova vlétli a po střeleckém uragánu v prvních sedmi minutách, které jsme vyhráli 26:4, jsme odskočili na 30ti bodový náskok. V poslední čtvrtině se utkání již jen dohrávalo.
Určitou zajímavostí je, že 10 z 13 hráčů, kteří do těchto dvou utkáních nastoupili, vsítilo tříbodový koš.