Junioři zvládli výhru, prohru i prodloužení

Rovnou tři utkání odehráli na přelomu měsíců září a října v Celostátní lize junioři BK Příbor. Začali výhrou nad Olomoucí (87:54) a slušně se jim vedlo také ve Žďáru nad Sázavou, kde muselo rozhodnout až prodloužení (87:86). Poslední utkání týdne už jim ale nevyšlo a na palubovce týmu BC Vysočina prohráli (64:92).

BK Příbor – SK UP Olomouc 87:54 (17:12, 26:16, 21:17, 23:9)

Trenér Miroslav Slovák: První domácí utkání jsme zvládli vcelku přesvědčivě. Vyrovnaný stav platil jen do sedmé minuty první části, poté jsme zrychlili hru, rozdíl ve skóre začal narůstat a zastavil se na 33 bodech. První zasloužené domácí vítězství v sezóně.

BK Vlci Žďár – BK Příbor 86:87 (21:25, 20:23, 18:16, 24:15, 5:6)

Trenér Miroslav Slovák: Ve Žďáru nad Sázavou nás čekal houževnatý a hbitý soupeř, který nám nedal nic zadarmo. Přestože jsme si vypracovali ve čtvrtém hracím období až třináctibodový náskok, utkání dospělo i z důvodu naší hlouposti a naivity do dramatické koncovky v normálním hracím čase. O výhře v základním hracím čase jsme mohli rozhodnout trestnými hody, ale jen jeden proměněný znamenal prodloužení.

Drama pokračovalo i v něm. V 5. minutě zahodili při jednobodovém vedení dva trestné hody domácí, totéž se ale za chvíli „povedlo“ a tak rozhodl až náš zisk míče deset vteřin před koncem. Protiútok jsme proměnili v koš a jednobodový náskok jsme již udrželi. Vyhrál šťastnější tým a nikoliv lepší.

BC vysočina – BK Příbor 92:64 (28:10, 26:18, 16:18, 22:18)

Trenér Miroslav Slovák: V neděli 2. října na nás čekal značně fyzicky disponovaný soupeř. Bohužel kromě převahy pod oběma koši, se kterou se dalo asi při výrazné výškové a váhové převaze domácích počítat, jsme zaostávali v prvním poločase i v rychlosti a agresivitě. Výsledkem této nerovnováhy bylo jednoznačné vedení domácích o 26 bodů. Ve druhé půli jsme se vzpamatovali a hráli jsme vyrovnanou partii, ale domácí byli určitě celkově lepším týmem.