Kluci U12 nerozhodně v N.Jičíně

Ve druhém odvetném kole soutěže U12 jsme odjeli na palubovku okresního rivala družstva BC Nový Jičín. V Příboře odešla obě družstva z palubovky s jedním vítězstvím po velmi vyrovnaných utkáních (-5 bodů  a + 5 bodů) a tudíž jsem předpokládal dramatická utkání i v N. Jičíně. První utkání bylo dle předpokladů vyrovnané v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 10:8. Ve druhé nám soupeř  odskočil na 7-mi  bodový rozdíl, který ve třetí čtvrtině navýšil na 20 bodů. Tyto dvě části se nám nepovedly hlavně v obraně,  kdy jsem nepokryli dvě hlavní útočné síly soupeře – hráče č.13 a č.22. V poslední čtvrtině jsme již jen korigovali konečný výsledek na 7-mi bodový rozdíl-55:48.

Druhé utkání jsme začali úplně jinak než první. Vyhráli jsme první poločas 27:13 , když ještě v 6. minutě druhé čtvrtiny jsme vedli 27:5, ale poslední 2 minuty této čtvrtiny jsme prohráli vlivem ztráty koncentrace 0:8 …… toto se nám nesmí stávat.

Ve třetím hracím období jsme pak náš náskok navýšili na 17 bodů zejména velmi dobrou střelbou a hrou 1 na 1. V poslední části domácí začali stahovat náš náskok a jejich snaha se zastavila na 7-mi bodovém rozdílu – 49:42.

Obě družstva  získala jedno vítězství, což myslím bylo spravedlivé i vůči dění na palubovce. Přítomní diváci viděli pěkný, rychlý  a běhavý minižákovský basketbal.

Utkání jsme odehráli v 15 hráčích, když v prvním zápase bodovalo 10 z nich a ve druhém dokonce 13.  Kluky musím pochválit za bojovnost a velkou snahu. Velké mezery máme neustále v obraně a na doskoku.