Ženy doslaly basketbalovou lekci

Sobota 24.1.2015  Basket Poděbrady    BK Příbor 60:54    (3:15, 21:10, 20:14, 16:15)

Sobotní utkání v Poděbradech pro nás začalo příznivě. Domácí se nemohli trefit do koše a my jsme přece jen nějaký koš dali a po prvních 10 minutách hry byl stav 3:15 pro nás. Ve druhé části domácí hráčky sundaly „poklop“ z našeho koše a najednou byl stav v poločase vyrovnaný 24:25. Druhý poločas začal zlepšenou střelbou obou týmů, kdy bohužel my jsme nedokázali odpovědět na 3 koše soupeře ve 3 minutě, kdy si tento vybudoval 7 –mi bodový náskok a ten si udržel až do konce čtvrtiny.  V poslední části jsme snížili rozdíl ve skóre na 2 body v 10. minutě a měli jsme míč. Po našich dvou ztrátách, taktických faulech a úspěšných trestných hodech soupeře byl na světě konečný výsledek – 60:54 pro Poděbrady. Holky podaly  velice solidní výkon, za který se nemusely stydět. Kdybychom takový výkon podavali v počátku soutěže proti Zlínu či Olomouci nebo proti Poděbradům doma, nemuseli bychom nyní hrát o záchranu v soutěži.

Statistiky: statistiky podebrady

Neděle 25.1.2015  TJ Sokol Manver Pečky    BK Příbor   108:62   (22:14, 29:15, 25:18, 32:15)

Náš nedělní soupeř, který sestoupil před touto sezónou z 1.ligy a chce se do ní zase na další sezónu vrátit, nás přivítal v nedělní poledne v dobré náladě po sobotním vítězství o 60 bodů  nad Ostravou. Domácí tým se rozjížděl pomalu – v 5. minutě byl stav 10:6 pro nás. Pak však domácí hráčky spustily kanonádu, kterou ve druhé lize žen nepamatuji. Dařila se jim střelba ze všech pozic a co vystřelili to spadlo do koše. Zejména hráčka č.4 si dělala na hřišti, co chtěla (celkem 37 bodů – 7 trojek). I přes naši velkou snahu se nám nepodařilo tuto smršť zastavit. Celkem jsme dostali 13 trojek, domácí měli 75% úspěšnost trestných hodů. Konečný výsledek 108:62 je našim nejhorším výsledkem v letošní sezóně ikdyž jsme určitě nepodali nejhorší výkon v sezóně. Na nejlepší družstvo soutěže jsme prostě neměli nárok. Nezbývá nám než zabojovat v posledním dvoukole základní části, kdy na své palubovce hostíme Brandýs a Sadskou  a přiblížit se k záchraně v soutěži.

Statistiky: statistiky Pecky