Kluci U12 pozazili Zlín

Na Zlínské palubovce nás nečekal lehký soupeř, jelikož Zlín je dlouholetou baštou basketbalu a práci s mládeží se tam systematicky věnují a dosahují velmi dobrých výsledků.  Jak jsme zjistili hned po dvou čtvrtinách utkání v domácím týmu hrál prim hráč s č.4, který když byl na palubovce, tak jsme měli problém ho ubránit – celkem dal tento hráč v prvním utkání z 28 bodů týmu Zlína 16 bodů.  Nakonec jsme i díky vyrovnané lavičce vyhráli první utkání o 11 bodů. I druhé utkání bylo vyrovnané až do třetí čtvrtiny, když se nám podařilo ubránit nejlepšího hráče domácích na 0 bodech, ale díky naší střelecké nemohoucnosti jsme soupeři bodově neodskočili – výsledek poločasu 15:13 pro nás. Ve třetí čtvrtině jsme si vypracovali přece jen 11 – ti bodový náskok, ale naše vychýlená střelecká muška nám nedovolila v poslední čtvrtině náskok zvýšit, ba naopak jsme poslední hrací období prohráli 8:10.  Celkově nám však patřilo i ve druhém utkání myslím zasloužené vítězství – 37:30. Jen pro zajímavost jsem ve druhém utkání počítal naše neproměněné jasné střelecké příležitosti (jen střelba z dvojtaktu bez obránce a střelba z blízkosti koše bez obránce)  a tato čísla jsou více jak zarážející … první pětka 24 nedaných bodů…. druhá 16 nedaných bodů ….. zkušenější soupeř by tyto naše chyby jistě potrestal.