OPĚT NEVYZPYTATELNÉ VÝKONY JUNIOREK

Příborské juniorky odehrály o víkendu prestižní derby-dvojzápas s juniorkami Frýdku-Místku. Zatímco za soupeře nastoupily jak obě hráčky hostující do extraligové SBŠ Ostrava, předsezónní posily z Havířova a Hranic a dvě loňské příborské hráčky (scházela jen zraněná Štupáková), tvořilo sobotní příborské družstvo všech použitelných osm hráček a v neděli po sobotním obnoveném zranění Katky Pekarčíkové a neúčasti dalších dvou hráček jen šestice. Oba zápasy pak měly naprosto odlišný průběh. V sobotním utkání příborské dorostenky vítězství doslova vybojovaly, když dokázaly ubránit největší opory soupeře (Folvarčná 0, Káňová 2 body), úvod nedělního utkání však byl katastrofický – 11. minuta 8:26. Mizerné nasazení hlavně v obranné činnosti prokazuje úspěšnost obou zmíněných opor soupeře (Folvarčná 19, z toho 10 za prvních 8 minut, Káňová 10 bodů). Když se k tomu přidala střelecky disponovaná Lukácsová (sobota 16, neděle 13 bodů), bylo o výsledcích rozhodnuto. Zarážející je, že sobotní bojovnost nedokázaly příborské hráčky předvést i v neděli (problémem ale bylo i to, že celých 40 minut bez střídání musela odehrát celá čtveřice) a v koncovce (38. minuta stav 48:50) už zřejmě i s ohledem na nižší kondiční připravenost chyběly síly k závěrečnému zvratu. A že soupeř asi ubránit šel, dokazuje průběh 3. čtvrtiny, kdy za 8 minut došlo ke změně skóre ze stavu 28:36 na 32:36 (8 minut soupeř neskóroval). V obou zápasech prokazovaly příborské hráčky opravdu mizernou střeleckou úspěšnost. Pro ilustraci jsou uvedeny výsledky z technického zápisu z nedělního utkání. Současný úzký kádr s minimální trénovaností tak bude mít zřejmě velké problémy s udržením ligové příslušnosti. Kladem obou utkání bylo úspěšné zapojení Nely Drabíkové.

14.11. LIGA JUNIOREK U19 BK FRÝDEK-MÍSTEK – BK PŘÍBOR 46:48 (15:12, 10:16, 11:12, 10:8)

fauly 14/15, pro 5 faulů nedohrála Folvarčná (F-M), TH 11/7-10/8, trojky 5/2

Frýdek-Místek: Lukácsová 16, Milotová 13, Riegerová 12

Příbor: Drabíková 6, Broskevičová 10, Nesselmannová 1, Večeřová 3, Sorková 14, Pekarčíková K. 2, Šenkeříková 3, Pekarčíková M. 10

15.12. LIGA JUNIOREK U19 BK PŘÍBOR – BK FRÝDEK-MÍSTEK 50:59 (8:24, 20:12, 9:3, 13:20)

fauly 17/19, TH 26/18-17/8, trojky 2/3

Příbor: Drabíková 11, Broskevičová 11, Večeřová 2, Sorková 12, Šenkeříková 4, Pekarčíková M. 10

Frýdek-Místek: Folvarčná 19, Lukácsová 13, Káňová 10, Riegerová 7