Vánoční turnaj trojic s rekordní účastí

V obou příborských halách se v pátek 28. prosince uskutečnil sedmý ročník turnaje trojic v basketbale. Také letos šel výtěžek z turnaje ve prospěch bývalého hráče BK Příbor Adama Bittnera.

V tělocvičně Masarykova gymnázia se v pátek ráno sešlo sedm mužských družstev a stejný počet ženských družstev, což je prozatímní maximum všech ročníků. Zúčastnily se družstva z Ostravy, Havířova, Nového Jičína, Rožnova pod Radhoštěm a pochopitelně basketbalisté pořádajícího BK Příbor. „Zejména ženská skupina byla velmi vyrovnaná. Hned u pěti družstev rozhodovalo o umístění nastřílené skóre,“ uvedla Michaela Drtilová, která se opět ujala organizace turnaje mužů a žen.

Vítězem mužské kategorie se stali Loupežníci ve složení Jan Říčka, Martin Říčka, David Olejník a David Obercian. Turnaj žen ovládlo družstvo Hubneme bramborový salát, jehož barvy hájily Klára Königová, Barbora Šťastná, Nikola Kleinová a Gabriela Busková.

Muži

1. Loupežníci (Jan Říčka, Martin Říčka, David Olejník, David Obercian)

2. Zajebiště (David Šotlík, Jan Skalák, Jiří Skalák)

3. na Přichyho (Matěj Smolarčík, Michael Pavlík, Marek Pilch)

4. Kaktus

5. Rožnov

6. Tripledouble

7. SPD s rozumem

Ženy

1. Hubneme bramborový salát (Klára Königová, Barbora Šťastná, Nikola Kleinová a Gabriela Busková)

2. Výběrové řízení (Petra Davidová, Monika Verlíková, Dagmar Fiedorová)

3. Nedáváme dvojtakty (Michaela Drtilová, Kateřina Káňová, Adéla Morávková, Anežka Kopecká)

4. Kopretinky

5. Ostravští imigranti

6. Alkoholičky

7. Kečupci

Také v tělocvičně Základní školy Npor. Loma bylo „narváno“. Zahrát si trojkový basketbal přišlo či přijelo přes osmdesát dětí z Havířova, Nového Jičína, Ostravy a Příbora. Ve třech kategoriích – U11 kluci a holky, U13 a U14 kluci a holky, U15 a U16 kluci a holky – se o vítězství utkalo čtyřiadvacet chlapecký a dívčích družstev.

Kategorii U11 hrálo pět chlapeckých a čtyři dívčí družstva a z vítězství se radovali Novojičínští Novoborčáci (Bláha, Halamíček, Sedlář) před týmem Tygři (Monsportová, Debefová, Barvíková, Kulihová), na 3. místě se umístili Houston Rockets (Anderle, Mazač, Radek, Zajíc).

9. Šípy

V kategorii U13 a U14 hrálo pět chlapeckých a dvě dívčí družstva. V celkovém pořadí vyhrálo družstvo JOK (Mršták, Kudělka, Hanzelka) tvořený hráči NH Ostrava, před příborským týmem Víčka (Kott, Jícha, Ivánek), na třetím místě se umístili Týpci z Příbora (Bordovský, Hidson, Domitra).

Pořadí kategorie U13/U14

1. Jok

2. Víčka

3. Týpci z Příbora

4. Minesotta

5. BK Pavířov (děvčata)

6. Baby U14 (děvčata)

7. Brumíci

V kategorii U15 a U16 se potkalo pět chlapeckých, dva smíšené týmy a jedno dívčí družstvo. V celkovém pořadí vyhrálo družstvo hráčů Snakes Ostrava Víťovi parťáci (Hrabec, Petkov, Stankuš, Křenek), kteří v dramatickém finále porazili Vesnická polena z Příbora (Kubečka, Marek Slovák, Dostál). Na 3. příčce skončili Bloňdáci (Machala, Havel, Barvíková a Hejtmánková).